Založ si blog

Keď kritikom tečie mlieko po bradách

Obnovenie protestov hnutia „Za slušné Slovensko“ neprekvapilo. Zhromaždenia nepriniesli nič nové a potvrdili, že pravdu mali tí, ktorí od začiatku odhalili ich politické pozadie a ciele. Nič nové nebolo  ani v TV spravodajstve, ani stopa po objektívnosti, iba priehľadná snaha zdokumentovať zhromaždenia sťa masové volanie občanov po slušnej vláde!!! Kameramani a strihači sa veru narobili, kým vybrali také zábery v BB a KE, ktoré mohli divákov oklamať a desiatky mládežníkov – pozorovateľov, vydávať za stovky nespokojných občanov. Tieto zhromaždenia nič neriešia, iba sejú vietor negativizmu do spoločnosti v nádeji, že tými, ktorí zo Slovenka či „Tejto krajiny“ urobia krajinu zázrakov budú tí noví kvázi politici, ktorí na Slovensku rastú ako hríby po výdatnom teplom daždi. Otrocké opakovanie počutých či prečítaných fráz, koho to už len môže zaujímať? No zopár desiatok zvedavcov sa vždy nájde, ale ten obsah – to je jedna úbohosť. Kam sme sa to dostali, aby sotva dospelé decká, ktoré ešte nič v živote nevykonali drzo z tribúny odvolávali ústavných činiteľov, špeciálnych prokurátorov??? To si máme brať za vzor Ukrajinu, kde jeden z aktivistov, vodca samozvaných ozbrojencov, vtrhol do úradu Generálneho prokurátora a doslova ho vyfackal za to, že nezatvára tých, ktorých mu určila ulica. Netrvalo dlho a tento tiež hrdina, ktorý chcel zmeniť svet, zahynul v prestrelke s legálnymi policajtmi.

Život našej mládeže sa zmenil od základu. Záleží na uhle pohľadu či k lepšiemu alebo k horšiemu. Je čistým farizejstvom nevidieť, že pred každou strednou školou, ba aj učilišťom parkujú desiatky aut. To páni študenti a dámy učnice majú za denný štandard používanie osobných dopravných prostriedkov. Je paradoxné vidieť, ako tá istá mládež namiesto vyučovania pochoduje s transparentami a „bojuje proti klimatickým zmenám“. Ešte pred 10-20 rokmi mládež aspoň cez prázdniny bola ekonomicky činná, hľadala si brigády, tak si zarobili peniaze na pokračovanie štúdia. Dnes je deficit pracovnej sily pri zberových prácach a mládež najmä oddychuje, zabáva sa, cestuje po krajine a okolitom svete. Rodičia a ostatní „starí nech sa postarajú“, aby mali všetkého nadostač. Ročníkom, ktoré poznali aj pracovné soboty, aj nedeľné brigády, aj stavby mládeže, príde ľúto toho nevďaku, no najmä im dvíhajú tlak reči Karolíny F. a jej nasledovníkov, ktorí vôbec nevedia čo chcú, ba ani nevedia formulovať zmysluplné myšlienky.

Protestné zhromaždenia vraj budú pokračovať v novembri, kedy prejdú plynulo do čisto politických tém a v spolupráci so spriaznenými politikmi vstúpia aktivisti do predvolebného zápasu. Tomu by sa ešte dalo rozumieť, ale na druhé výročie vraždy novinára a jeho snúbenice (21.02.2020) bude to  týždeň pred parlamentnými voľbami (29.02.2020) a potom sú také zhromaždenia nežiadúce, no možno sa mýlim a práve naopak, budú žiadúce a prínosné pre tých, ktorí sa derú k moci hlava nehlava, aj cez mŕtvoly.

 

Zachráňte babráka Sulíka, inak prepadne veľa hlasov

19.11.2019

Ešte sa 12 krát vyspíme a dozvieme sa čo vymysleli múdre hlavy opozičné a mimoparlamentné na voličov. Aktuálne vraj intenzívne rokuje predseda a volebný líder SAS Richard Sulík o spoločnom viac »

Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá

13.11.2019

Od leta rokuje koalícia strán PS – Spolu s KDH, dopracovali sa k paktu o neútočení. Následne líder OĽANO napadol KDH za to, že si zväzuje ruky pred voľbami, že kresťanský volič nebude viac »

Ako môže Smer SD preraziť z obkľúčenia neprajníkmi

07.11.2019

Trochu politickej histórie Strana Smer bola založená pred 20 rokmi. Na začiatku nastúpila podľa britského vzoru politiku tzv. tretej cesty, po roku 2002 a treťom mieste v PV zmenila orientáciu viac »

Kim Čong-un

Kim Čong-un odmietol pozvanie na návštevu Južnej Kórey

21.11.2019 08:36

Pchjongjang tiež obvinil Soul zo zodpovednosti za hlboké ochladenie medzikórejských vzťahov.

Burkina Faso / guľka / streľba /

Osemnásť teroristov prišlo o život pri zásahu polície v Burkina Faso

21.11.2019 07:58

Útočníkov sa podľa vyhlásenia polície podarilo odraziť vďaka pohotovej reakcii. Pri zásahu prišiel o život jeden policajt a ďalší siedmi utrpeli zranenia.

Sýria

Pri útoku sýrskych vládnych síl v provincii Idlib zahynulo najmenej 15 ľudí

21.11.2019 07:25

Sýrska armáda v priebehu tohto roka už jednu ofenzívu na dobytie Idlibu podnikla.

Americký prezident Donald Trump

Demokratickí kandidáti sa zhodli v otázke vyšetrovania prezidenta Trumpa

21.11.2019 06:55

Kandidáti uviedli, že Trumpovo úsilie pri vyvíjaní nátlaku na Ukrajinu, aby vyšetrovala jeho politického rivala Joea Bidena, je príkladom skorumpovanej administratívy.

zeleznik52

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 20111x
Priemerná čítanosť článkov: 2011x

Autor blogu

Kategórie