Založ si blog

Chodiaca hanba Slovenska, to je premiér s plechovou hubou

Slovník premiéra Matoviča je slušne povedané korenistý, menej slušne: hovorí ako hulvát. Čo sme si zvolili, to máme a tak na dennom poriadku zažívame šoky z toho, aké perly vypúšťa náš pán premiér z úst. Že nehovorí spisovnou slovenčinou, ale Trnavským nárečím – to by ešte ušlo medzi Slovákmi, ale akonáhle má byť jeho reč prekladaná do cudzích jazykov alebo do posunkovej reči, vzniká problém. Snaha hovoriť kvetnato mu často nevychádza najlepšie. Vkladané metafory a príslovia neraz nezapasujú a skazia celkový dojem. Slovnú zásobu má pán premiér na takú funkciu málo rozvinutú, jeho reč je nudná, artikulácia monotónna. Vari preto pán premiér neváha svoj prejav osviežiť aj nespisovnými výrazmi a je mu celkom jedno, či hovorí v parlamente, na hraničnom prechode Jarovce – Kittsee alebo pred kamerami v TV štúdiu.

Málokto má toľko času, aby zachytil všetky vystúpenia premiéra Matoviča, za dva mesiace ich stihol neúrekom a navyše je aktívny aj na sociálnych sieťach, či diskusných fórach. Vôbec nie je nepatričná otázka, koľko času mu potom zostáva na výkon vládnutia? Na ilustráciu stačí poukázať na tri vystúpenia premiéra, ktoré nemožno nazvať inak než lapsus, no jeho hanba nefackuje a tých čo áno, tých má na háku!

Vystúpenie bez ladu a skladu po schválení PVV v NR SR

Po hlasovaní v ktorom podporilo PVV 93 poslancov prišiel k slovu premiér Matovič. Smerom k odchádzajúcim poslancom za Smer SD vyjadril svoj postoj slovami, že odchádzajú práve tí, ktorí 12 rokov rozkrádali tento štát a Robert Fico by mal sedieť doma, šúchať nohami a čakať, kedy mu na dvere zaklope NAKA. To je naozaj silná káva – používať opozičnú mítingovú rétoriku vo funkcii premiéra, ktorý práve získal dôveru parlamentu bolo vrcholne nevkusné a dokazuje to ako autor týchto osočení pohŕda politickými oponentmi a priamo im naznačuje, kam budú smerovať jeho aktivity v politickom zápase. Opakovane a nielen on, vo svojich mediálnych výstupoch tvrdí, že našli prázdnu špajzu, že z preinvestovanej miliardy € na informatizáciu verejnej správy skončila väčšina na Belize, že celkovo bolo rozkradnutých 30 miliárd €. Príznačné je, že takéto blufy chápe ako svoju obhajobu! Čo robia s takými závažnými obvineniami OČTK, zrejme nič, lebo dôvod neexistuje!

Osočenie reptajúcich repatriantov počas TB na hraničnom prechode Jarovce – Kittsee

V utorok 19 mája 2020 sa konala TB s účasťou premiéra, vicepremiérky a dvoch ministrov vlády SR. Témou bolo oznámenie úspešnej prípravy inteligentnej Smart karantény, ktorá mala byť spustená do ostrej prevádzky v piatok 22 mája o 15 hodine. Na adresu nespokojných repatriantov, ktorí namietali zjavnú ne ústavnosť  zatvárania ich do tzv. štátnej karantény, premiér povedal: len havkajú spoza plota, psy štekajú a karavána ide ďalej. Chvastavé reči o tom, že sme svetovou jednotkou v zvládnutí pandémie a budeme tretí na svete, ktorí budeme mať takúto Smart karanténu sa vypomstili. Technologickí giganti GOOGLE a APPLE, ktorým patria licencie na operačné systémy Android a iOS nedali súhlas na spustenie aplikácie. Rozhorčení repatrianti, ktorí márne čakali desiatky hodín, sa vyvŕšili na prítomných policajtoch, blokovali diaľnicu a dokonca prevrátili prenosné WC. V sobotu večer premiér požiadal Úrad verejného zdravotníctva, aby umožnil čakajúcim nastúpiť do štátnej karantény s tým, že akonáhle bude aplikácia pre Smart karanténu funkčná, bude im umožnený po jej využití odchod do domácej karantény. Časť čakajúcich rezignovala a nastúpila do pristavených autobusov a teda do štátnej karantény, ostatní nocovali na prechode a čakali na zázrak. Ten zázrak sa stal čiastočne, lebo aplikácia bola spustená pre smartfóny s operačným systémom Android aj bez odobrenia od GOOGLE. Prvých 170 repatriantov si stiahlo aplikáciu, zaregistrovalo sa v systéme a podpísalo pred policajtom protokol, v ktorom okrem potrebných dát o mieste výkonu domácej karantény bola aj formulka o akceptácii rizika vyplývajúceho z toho, že aplikácia nie je odobrená spoločnosťou GOOGLE. Aplikácia pre modernejšie a drahšie smartfóny s OS iOS nebola spustená vôbec. Premiér Matovič komentoval meškanie Smart karantény ako prejav božej priazne, lebo ona nie je dokonalá, nedokáže skontrolovať v spoločnosti koho sa kontrolovaná osoba v domácej karanténe zdržiava.

Osočenie predstaviteľov fitnes centier

Opatrenia proti šíreniu koronavírusu zasiahli aj 2300 fitnes centier, ktoré sú od polovice marca zatvorené. Nakoľko k majiteľom fitnescentier nesmerovala od vlády žiadna podpora ani pochopenie, rozhodli sa vykonať protest zablokovaním D1 pred vchodom do Bratislavy. Lenže, premiér ich podvečer akcie na sociálnej sieti varoval, že podnikne kroky na sprísnené posúdenie takého  protispoločenského konania, už nie ako priestupok pravidiel cestnej premávky, ale ako trestný čin. „Svalovci“ si zrátali dve a dve a formu protestu zmiernili. Za odmenu ich premiér pozval na rokovanie a jeho výsledok, že budú rešpektovať rozhodnutie odborného štábu, oznámili na spoločnej TB. Vyjadrenia premiéra o tom, že je neprípustné aby nejaký magor luskol prstami a spôsobil stomiliónové škody je tiež nejapné, ale v podstate pravdivé. Právo zhromažďovania sa práve na diaľniciach a dôležitých križovatkách môže obhájiť len super advokát Daniel Lipšic.

Poslankyňa p. Mária Šofranko v rozhovore pre médiá povedala, že Igor Matovič je jedinečný a nezmení sa.  Predsa len sa náš pán premiér mení, ešte pred rokom, dvomi podnecoval a podporoval obdobné blokády  časti autodopravcov a farmárov. Hold „Čo bolo, bolo, terazky je premiérom“!

 

Preveríme všetky záverečné práce, odoberieme pochybné tituly a zrušíme VŠ

01.07.2020

Spravodlivosť je len jedna, keď lustrujeme Borisa – tak aj ostatných 374 tisíc absolventov Premiér Matovič, predseda klubu OĽaNO Šipoš a odhadom asi 40 poslancov predstavili svoju pozíciu po takmer 3 hodinovej debate s Borisom Kollárom, podvečer 29.6.2020. TB trvajúcu 40 minút otvoril pán Šipoš prečítaním stanoviska klubu ku kauze Borisovej pajcovanej diplomovky. [...]

Kabáty z ostudy pre Borisa a Petru – biľag pre „Rodinu“ aj vládnu koalíciu

29.06.2020

Keď je somárovi dobre ide na ľad tancovať Čerstvému Mgr. Borisovi sa zachcelo aj svetskej slávy, nestačil mu život v blahobyte, nestačil mu v Európe ojedinelý životný štýl, ktorý charakterizuje 11 detí s desiatimi matkami, tak vstúpil do politiky vraj preto, aby mohol pomáhať ľuďom! Ako správny biznismen sa nepáral s registráciou politickej strany, jednoducho si [...]

Národ má vždy rád zradu, ale nenávidí zradcov – Fico 19. 6. 2020

20.06.2020

Takouto „múdrosťou“ počastoval Pellegriniho jedenástku otec zakladateľ Robert Fico v úvode piatkovej TB, na ktorej novinárom vysvetľoval dianie v strane spôsobom, ktorý preukázal len to, že jeho videnie sveta a hodnotenie situácie už nekorešponduje s postojmi veľkej časti členov a funkcionárov strany, ba v dôležitých detailoch nie je ani v súlade s pravdou! [...]

Boris Kollár

Matovičova lekcia rozdelila koalíciu

09.07.2020 08:00

Odvolávanie predsedu Národnej rady Borisa Kollára (Sme rodina) vyvolalo zatiaľ najsilnejšie a najemotívnejšie rozpory v novej vládnej koalícii.

Hashim Thaci

Thaciho budú v Haagu vypočúvať v súvislosti s vojnovými zločinmi

09.07.2020 08:00

Vypočúvanie bude zamerané na jeho úlohu počas boja Kosovčanov o nezávislosť.

Srbsko koronavírus zákaz vychádzania víkend

Vo viacerých mestách v Srbsku vypukli protivládne protesty sprevádzané násilím

09.07.2020 06:49

Demonštranti na zhromaždeniach slovne útočili na prezidenta Vučiča a vyjadrovali tak frustráciu z jeho štýlu vládnutia, ktorý vnímajú ako autokratický.

pocasie-9-7-2020

Rozdelené Slovensko. Počasie bude iné na severe, iné na juhu

09.07.2020 06:00

Medzi južnými a severnými časťami Slovenska budú výraznejšie rozdiely v počasí. Kde bude dážď a kde len oblaky?

zeleznik52

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 103813x
Priemerná čítanosť článkov: 2532x

Autor blogu

Kategórie