Založ si blog

Je náš premiér: obyčajný človek, nezávislá osobnosť alebo neuznaný superman?

 

Obyčajný človek Igor Matovič

Obyčajný človek je ten, kto sa živí svojou prácou, aj ten čo viac alebo menej využíva pritom svoju hlavu. Obyčajný človek na Slovensku žije z platu do 1000 € mesačne alebo z dôchodku do 500 €. Ak je obyčajný človek zdravý, pracovitý môže si zadovážiť priemerný byt do 70 m2 aj auto malej alebo malej strednej triedy. Obyčajný človek nezastáva žiadne volené funkcie, je skromný a v podstate spokojný so svojim životom občana rešpektujúceho to, čo mu dáva vlasť.

Igor Matovič rozhodne nie je obyčajný človek, je to svojský zjav, ktorý dokázal z minima schopností vytrieskať maximum. Už ako študent začal s podnikaním v oblasti reklamy, rýchlo zarobil milióny a ako sám povedal, začalo mu z toho hrabať, tak majetky prepísal na manželku a sám sa dal na politiku. Skoro v každom vydaní jeho „Regiónpresu“ mal vyhradené miesto pre žlčovitý komentár v ktorom rúbal hlava – nehlava do vládnej moci a jej predstaviteľov. V podnikaní používal bežné aj novátorské finty, ako zarobiť čo najviac pri minimálnych nákladoch. Kontrolórom z daňového úradu ukázal figu borovú, doklady z rozhodujúcich rokov sa záhadne stratili, aby to ešte viac zamotal „predal“ firmu svojmu zamestnancovi a za 14 dní ju „odkúpil“ späť.

Novátorské kvality Igora Matoviča dokazujú aj také veci, že do manipulácií s daňovými dokladmi namočil aj vlastnú matku, ktorá ako šoférka na služobnej Fábii mala najazdiť každý deň 600 km. Vykázané kilometre sa nezhodovali s protokolmi z STK a záver kontroly daňových dokladov uskladnených na povale babky v Borovej bol taký, že daňové podvody boli preukázané, ale ich trestnosť medzičasom zanikla premlčaním! Už vtedy Igor Matovič ako poslanec SR prisahal pomstu Ficovi, Kaliňákovi, Gašparovi a každému čo nosil uniformu PZ. Jeho záber bol široký ako Dunaj, napádal a kritizoval všetkých čo mu nekonvenovali, jeho metódy agitácie vošli do dejín parlamentarizmu, až zmena rokovacieho poriadku obmedzila jeho „tvorivé počiny“.

Príznačné je, že aj dnes ako predseda vlády strieda masku obyčajného skromného človeka s tvárou egocentrika, ktorý si s pôžitkom vychutnáva moc. S výnimkou sviatočných príležitostí sa oblieka do vychádzkového oblečenia, s rozopnutým sakom oboznamuje verejnosť s výsledkami boja s pliagou koronavírusu. Podchvíľou stráca prehľad o čase – pýta sa novinárov aký je dnes deň a zásadne nehovorí o tom, že on, že vláda rozhodla, ale zodpovednosť prenáša na odborníkov z početných štábov a konzílií.

Na obyčajného človeka je Igor Matovič príliš bohatý, príliš vychytralý, príliš arogantný, príliš nevypočítateľný. Blaženosť si užíva keď konštatuje, že Slovensko je číslo 1, že má najlepšie čísla v boji s pandémiou. Keby ešte vedel, že Slovensko tento „úspech“ zaplatí veľkým prepadom ekonomiky a znížením životnej úrovne obyvateľstva, zabrzdením investícií, raketovým zadlžovaním, áno aj následným rozpadom koalície, ktorá nebude schopná doručiť občanom ani základné istoty, nieto ešte vzletné plány z ambiciózneho PVV.

Nezávislá osobnosť Igor Matovič

Poslanecký klub OĽaNO + NOVA + KU + Zmena zdola tvorí 53 poslancov, z toho až 50 je nováčikov! Nestranícka politika funguje Igorovi už 10 rokov na spôsob malej firmy – podnikanie v politike sa mu až doteraz darilo, je až neuveriteľné ako. Nevadilo mu, že poslanecký klub sa vždy rozpadol. Dnes je však v celkom inej situácii, bez stabilnej podpory poslaneckého klubu je stratený, no ak je tam 50 nezávislých osobností, tak v ich DNA je zakódovaný dedičný hriech – príklon k slobode konania. Niektoré osobnosti vo volebnej kampani zabrali a výsledok sa dostavil, taký europoslanec Peter Polák vyčaril v rómskych komunitách až 60 % volebných hlasov pre OĽaNO. Ani teraz neoddychoval, ale organizoval karanténu v Bystranoch, Krompachoch a Žehre! Politická práca, ktorú vykonal a stále vykonáva Peter Polák je na nezaplatenie, koniec koncov: všetku tú nadprácu zaplatí Brusel. Nateraz sa zdá, že Igorovi ako sa hovorí „ide karta“, užíva si priazeň médií, deň kedy nepríde s šokujúcim odhalením sa mu vôbec neráta. Pyšný je na skalp istého Kajetána, ktorý si zavesil na opasok už prvý deň po vymenovaní za premiéra. Dnes 18 mája oznámil uvoľnenie opatrení podľa poslednej 4 fázy a cítil sa ako riaditeľ zemegule.

Nie Igor Matovič nie je nezávislí osobnosť, jeho závislosť je nezvládnuteľná, je závislý na úspechu, ktorý si užíva, lebo si je vedomý svojich skutočných kvalít, schopností aj charakterových špecifík, ktoré by sme márne hľadali u iného predsedu vlády v demokratickej časti sveta. Jeho ctibažnosť je hnacím motorom jeho častých úletov, nejapných vyjadrení, ktoré nepatria do úst slušného človeka, tobôž ústavného činiteľa.

Neuznaný superman Igor Matovič alebo Matelko

Zatiaľ sa náš premiér prezentuje často ako TV rozprávková postavička Matelko, ktorá kedysi poučovala zvedavé deti a zvestovala im stále nové tajomstvá života. Do televíznych štúdií chodí ako na klavír, jeho TB sú preňho základnou metódou PR, nehľadí na čas, veci vykladá ako pre žiakov osobitnej školy. Dostaveníčko s koronavírusom sa pomaly končí, do popredia sa dostávajú iné témy: ako prevziať moc, ako pod heslom očisty dosadiť svojich ľudí na riadiace posty a užiť si naplno korisť z vyhratých volieb. Možno konštatovať, že riadenie štátu nie je nič pre Matelka. Chlapec nebol obdarený žiadnym osobitným talentom, v detstve trpel pocitom menejcennosti, jeho vzdor zamestnával rodičov, učiteľov aj odborníkov na psyché. Všetky handicapy, ktoré poznačili rozvoj jeho osobnosti prekonal silnou vôľou. Pandémiu zvládol za dva mesiace, no za cenu zbytočne hlbokého prepadu ekonomiky. Teraz bude vláda, ktorú naozaj nevie viesť, konfrontovaná s oveľa vážnejšími problémami. Do roka a do dňa sa ukáže, kto je kto a uvidíme, kto z koho.

Neústavný lockdown trestá nevinných

25.10.2020

Nad logikou zákazov obsiahnutých v opatreniach ÚVZ a Vlády SR, ktorými bol skombinovaný čiastočný lockdown s masovým plošným testovaním, možno len zaplakať. Celodenné rokovanie ÚKŠ a Vlády SR v nedeľu prinieslo ako výsledok zmätočné informácie na TB, ktorá sa zapíše do dejín ako najhoršia. Zavedenia zákazu vychádzania od soboty 24 októbra nie je dvakrát [...]

Keď egocentrický narcis získa moc, má tendenciu stať sa megalomanom

20.10.2020

Vari niet takého dňa, aby občanov SR nečakalo nejaké prekvapenie z úst alebo smartphone premiéra Matoviča. O osobnostných špecifikách Igora sa už toho popísalo a pohovorilo neúrekom, nezdá sa, že by si z toho robil ťažkú hlavu. Tvrdohlavo pokračuje v metódach komunikácie, ktoré nemajú v širokom okolí páru. Čo len postváral za posledný týždeň a ešte nie je [...]

Keď nevojak sústavne s kýmsi a čímsi „bojuje“ a vyhlási vojnu mafii

04.10.2020

Je evidentné, že náš premiér Igor trpí pre nenaplnené detské sny. Jedným z nich je aktívne a úspešne bojovať, veď bojovníkom či už veliteľom, ale aj obyčajným vojačikom stavajú pamätníky, píšu o nich romány a natáčajú filmy. Máloktorý chlapec si v mladosti nevyskúšal hry na vojakov, tie skutočné – nie virtuálne hry dnešných „tabletových“ [...]

Virus Outbreak Czech Republic

Český minister zdravotníctva Prymula dostal ochranku, prichádzajú mu vyhrážky

26.10.2020 16:08

Okrem vyhrážok sa minister zdravotníctva zaoberá aj ďalším problémom - odchodom z funkcie.

NAKA

Expríslušníka NAKA obvinili z prijímania úplatku i zneužitia právomoci

26.10.2020 15:24

Obvinený, ktorý už v zložkách polície nepôsobí, sa mal trestnej činnosti dopustiť ako príslušník NAKA v rokoch 2016 a 2017.

China US North Korea

Čína testuje milióny ľudí

26.10.2020 14:53

Jeden prípad viedol k testovaniu miliónov ľudí.

testovanie orava matovič

Na Orave a v Bardejove otestovali vyše 140-tisíc ľudí, 5594 bolo infekčných

26.10.2020 13:44, aktualizované: 17:11

Účasť na testovaní bola približne 91 percent z odhadovanej účasti. Najväčšiu mieru infekčnosti medzi testovanými ľuďmi mal okres Tvrdošín.