Založ si blog

Jednotkou pre zmerania tárania bude jeden Matovič

Kde bolo tam bolo, nie dávno, ale v časoch súčasných, keď do myslenia ľudí zasahujú informačné technológie v takom rozsahu, že politická realita býva zastieraná a občania politikmi a médiami hrubo manipulovaní. Múdre hlavy z IT oblasti pochopili, že sú spoluzodpovedné za stav ktorý nechceli a rozhodli sa konať nápravu . Je len otázkou času, kedy bude vyvinutá aplikácia určená na analýzu obsahu reči politikov, ktorá umožní v reálnom čase spravodlivo odmerať či testovaný politik hovorí od srdca alebo tára a klame až sa hory zelenajú. Merať od buka do buka mohol Juro Jánošík, tu ide o sofistikované riešenie, preto prebieha široká diskusia o stanovení medzinárodnej jednotky na meranie parametru táranie. Existuje viacero sústav jednotiek, v Európe je používaná napríklad sústava „SI“. Jednotky môžu mať kladné, ale aj záporné hodnoty. Každá jednotka má aj svoje skrátené označenie. V prípade „Matu“ pôjde iba o kladné hodnoty Nakoľko úroveň tárania jeden celý Matovič je vysoká, namerané hodnoty príčetných politikov sa budú pohybovať v desatinách  Matoviča ako DekaMaty, stotinách ako CentaMaty a tisícinách ako MiliMaty.

Princíp merania tárania je založený na porovnávaní zhody s pravdou

Výkonný viacvrstvový procesor a mohutná pamäť súčasných smartphone dovoľuje do aplikácie uložiť dáta hoci v objeme desiatok GB a tak vytvoriť databázu, samozrejme priebežne aktualizovanú, s obsahom vyjadrení testovaného politika v minulosti, spolu s databázou uznávaných pravdivých vyjadrení. Proces merania má prebiehať tak, že prístroj bleskovo vypočíta mieru zhody vyjadrení testovaného politika s jeho vlastnými vyjadreniami v minulosti a tiež mieru zhody s optimalizovaným vyjadrením. Nameraný výsledok bude zobrazený na display a uložený v pamäti prístroja. Vývoj aplikácie môže pokračovať tým, že prístroj zobrazí optimálnu odpoveď na akúkoľvek otázku vo zvolenej oblasti. To by mohli využiť nielen politici, ale napríklad aj novinári počas TB, čím by sa dosiahol súmrak tárania a klamania, každý nekalý pokus tárať by bol okamžite odhalený a opublikovaný. Doteraz nie je známe, či technologickí giganti – držitelia licencií na operačné systémy v smartphone dovolia tieto aplikácie spustiť. Dá sa očakávať aj odpor zo strany politikov, čo však môže byť dobrý dôvod na výmenu politických reprezentácií v nasledovných voľbách. Zavedenie tejto technológie bude potrebné podmieniť tým, aby nespôsobilo kolaps systému vzdelávania na školách.

Nie je táranie ako táranie, sú rôzne druhy tárania

Tárajú ľudia, ktorí napriek mizernému intelektu a vzdelaniu, či životných skúseností – neváhajú svoje názory rozprávať iným, ba verejne ich šíriť, pričom sú presvedčení o svojej jedinečnosti.

Tárajú ľudia, ktorí síce vedia, že nehovoria zrovna pravdu, ale napriek tomu hovoria táraniny alebo popisujú  skreslene skutočnosť s konkrétnym zámerom – dosiahnuť želaný výsledok.

Tárajú ľudia, ktorí pre nedostatok vnútornej integrity a kapacity svojej pamäti spochybňujú sami seba tým, že  vysvetľujú svoje vlastné vyjadrenia spred niekoľkých dní celkom inak a kritikov neznášajú.

Tárajú ľudia, ktorí o svojich vyjadreniach sotva ich ozvučia, už pochybujú či ich poslucháči porozumeli a tak sa púšťajú do siahodlhých vysvetľovaní, predstavujú príklady a výsledný efekt je táraninový guľáš.

Tárajú ľudia, ktorí do svojho argumentovania pridávajú kritiku iných, osočujú ich, často priamo urážajú jednotlivcov aj celé skupiny, napríklad etnické, ba ani profesijné elity a národy neobídu ich pozornosti.

Záverečné zhrnutie

Táranie je osobitne neprípustné u predstaviteľov vykonávajúcich moc na základe mandátu od voličov, no žiaľ žijeme takú dobu, že práve vo výkone politiky sa táranie a táraji udomácnili, upevnili si pozície a cez svoje každodenné táraniny ukazujú svojim voličom „Figu borovú“.

Náš pán premiér je v táraní preborník a málokto sa mu môže čo len priblížiť. Deň kedy nemá príležitosť nikoho nas.ať, nikoho ponížiť, osočiť a uraziť sa mu neráta a naopak, deň keď nas.al stovky, ba tisíce ľudí má vraj osobitne rád. Nerešpektuje nikoho, ani prezidentku, ani kolegov predsedov koaličných strán, ani ministrov, ani poslancov. Všetko je mu šuma fuk, keď im nemôže naložiť v priamom prenose, tak je tu sociálna sieť – tam si lieči svoje mindráky a rozdáva údery pod pás. Jeden príklad za všetky: na adresu Richarda Sulíka vypenil slovami, že nebude brať vážne človeka ktorého svet začína aj končí v peňaženke.

Jedným z možných vysvetlení premiérovho tárania je, že to robí cielene, úmyselne lebo pochopil, že na Slovensku existuje najmenej 20% voličov, ktorým sa takýto chuligánsky výkon politiky páči a Igora v teniskách a rifliach majú za svojho človeka a že tára ako Pročko? Nevadí, Je to ich človek a bude aj naďalej.

Utáraný premiér je hotové nešťastie pre štát, čo sa s tým dá robiť? No spravodlivé by bolo, keby sa zobudili tí, ktorí jemu a jeho hnutiu, ktoré stále nie je stranou, kliesnili cestu k moci a vyjadrili mu otvorene nedôveru. Keď to nedokážu urobiť poslanci, musí sa ozvať občianska spoločnosť, tretí sektor, masové médiá, umelci, športovci, celebrity a ukončiť tento experiment v ktorom niet ani zrnka múdrosti, zodpovednosti a morálky.

 

Topiaci sa aj slamky chytajú, niektorí aj britvy

12.07.2021

Topiaci sa človek v bezprostrednom ohrození života, koná pudovo, v snahe prežiť neuvažuje logicky, koná často sebecky, nestará sa o osud svojich blízkych, dokonca je schopný utopiť svojho záchrancu! Na politickom kolbišti sa stalo analogické nemorálne správanie štandardom. Takmer celý marec 2021 trvala hlboká kríza vládnej koalície, vyvolaná partizánskym počinom [...]

Medzi rozviazanými rukami OČTK šarapatia špinavé paprče, kto ponesie zodpovednosť?

09.06.2021

Na dennej báze sú verejnosti tlačené do hláv tvrdenia o tom, že až od 21 marca 2020, t.j. po vymenovaní vlády s Matovičom na čele, majú orgány činné v trestnom konaní rozviazané ruky a robia si svoju robotu nezávisle na vôli politikov! Paradoxne sa zdôrazňuje, že Matovič má nehynúce zásluhy na tom, že OČTK pristúpili k čistiacemu procesu v polícii, v justícii, [...]

Skupinka čiernych oviec v OČTK likviduje právny štát, tu klamstvá a tajnosti iba škodia!

02.06.2021

Pre pamätníkov Skupinku nebezpečných lobistov odhalil počas svojej druhej vlády expremiér Dzurinda, okamžite odvolal riaditeľa NBÚ Mojžiša a parlamentnému výboru pre kontrolu SIS prezradil aj ciele skupinky, ktorá mala snahu dosiahnuť odvolanie riaditeľa SIS Pittnera a destabilizovala štát tým, že jej členovia usilovali o získanie štátnych zákaziek na hrane [...]

koronavírus, Francúzsko

ONLINE: Deltu šíria aj očkovaní, je prenosnejšia ako ebola

31.07.2021 02:20

Americká CDC varuje, že mutáciu koronavírusu delta môžu šíriť aj zaočkovaní ľudia. Preto vyzýva na nosenie rúšok v rizikových oblastiach.

Pavol Naď

Naď: Najvyšší správny súd bude domom ochrany našich práv

31.07.2021 00:00

Od augusta začína v Bratislave pôsobiť úplne nový súd. Prvý šéf Najvyššieho správneho súdu Pavol Naď rozpráva o príprave a cieľoch tejto inštitúcie.

macron

Macron ako Hitler. Francúz bilbordmi testuje limity satiry

30.07.2021 23:12

Prezident už podal trestné oznámenie.

Británia Stonehenge slnovrat letný slávnosť

Súd zrušil vládou chválenú výstavbu tunela pri Stonehenge

30.07.2021 22:40

Projekt v hodnote 1,9 miliardy eur by zasahoval do územia pamiatky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 197774x
Priemerná čítanosť článkov: 2952x

Autor blogu

Kategórie