Založ si blog

Jednotkou pre zmerania tárania bude jeden Matovič

Kde bolo tam bolo, nie dávno, ale v časoch súčasných, keď do myslenia ľudí zasahujú informačné technológie v takom rozsahu, že politická realita býva zastieraná a občania politikmi a médiami hrubo manipulovaní. Múdre hlavy z IT oblasti pochopili, že sú spoluzodpovedné za stav ktorý nechceli a rozhodli sa konať nápravu . Je len otázkou času, kedy bude vyvinutá aplikácia určená na analýzu obsahu reči politikov, ktorá umožní v reálnom čase spravodlivo odmerať či testovaný politik hovorí od srdca alebo tára a klame až sa hory zelenajú. Merať od buka do buka mohol Juro Jánošík, tu ide o sofistikované riešenie, preto prebieha široká diskusia o stanovení medzinárodnej jednotky na meranie parametru táranie. Existuje viacero sústav jednotiek, v Európe je používaná napríklad sústava „SI“. Jednotky môžu mať kladné, ale aj záporné hodnoty. Každá jednotka má aj svoje skrátené označenie. V prípade „Matu“ pôjde iba o kladné hodnoty Nakoľko úroveň tárania jeden celý Matovič je vysoká, namerané hodnoty príčetných politikov sa budú pohybovať v desatinách  Matoviča ako DekaMaty, stotinách ako CentaMaty a tisícinách ako MiliMaty.

Princíp merania tárania je založený na porovnávaní zhody s pravdou

Výkonný viacvrstvový procesor a mohutná pamäť súčasných smartphone dovoľuje do aplikácie uložiť dáta hoci v objeme desiatok GB a tak vytvoriť databázu, samozrejme priebežne aktualizovanú, s obsahom vyjadrení testovaného politika v minulosti, spolu s databázou uznávaných pravdivých vyjadrení. Proces merania má prebiehať tak, že prístroj bleskovo vypočíta mieru zhody vyjadrení testovaného politika s jeho vlastnými vyjadreniami v minulosti a tiež mieru zhody s optimalizovaným vyjadrením. Nameraný výsledok bude zobrazený na display a uložený v pamäti prístroja. Vývoj aplikácie môže pokračovať tým, že prístroj zobrazí optimálnu odpoveď na akúkoľvek otázku vo zvolenej oblasti. To by mohli využiť nielen politici, ale napríklad aj novinári počas TB, čím by sa dosiahol súmrak tárania a klamania, každý nekalý pokus tárať by bol okamžite odhalený a opublikovaný. Doteraz nie je známe, či technologickí giganti – držitelia licencií na operačné systémy v smartphone dovolia tieto aplikácie spustiť. Dá sa očakávať aj odpor zo strany politikov, čo však môže byť dobrý dôvod na výmenu politických reprezentácií v nasledovných voľbách. Zavedenie tejto technológie bude potrebné podmieniť tým, aby nespôsobilo kolaps systému vzdelávania na školách.

Nie je táranie ako táranie, sú rôzne druhy tárania

Tárajú ľudia, ktorí napriek mizernému intelektu a vzdelaniu, či životných skúseností – neváhajú svoje názory rozprávať iným, ba verejne ich šíriť, pričom sú presvedčení o svojej jedinečnosti.

Tárajú ľudia, ktorí síce vedia, že nehovoria zrovna pravdu, ale napriek tomu hovoria táraniny alebo popisujú  skreslene skutočnosť s konkrétnym zámerom – dosiahnuť želaný výsledok.

Tárajú ľudia, ktorí pre nedostatok vnútornej integrity a kapacity svojej pamäti spochybňujú sami seba tým, že  vysvetľujú svoje vlastné vyjadrenia spred niekoľkých dní celkom inak a kritikov neznášajú.

Tárajú ľudia, ktorí o svojich vyjadreniach sotva ich ozvučia, už pochybujú či ich poslucháči porozumeli a tak sa púšťajú do siahodlhých vysvetľovaní, predstavujú príklady a výsledný efekt je táraninový guľáš.

Tárajú ľudia, ktorí do svojho argumentovania pridávajú kritiku iných, osočujú ich, často priamo urážajú jednotlivcov aj celé skupiny, napríklad etnické, ba ani profesijné elity a národy neobídu ich pozornosti.

Záverečné zhrnutie

Táranie je osobitne neprípustné u predstaviteľov vykonávajúcich moc na základe mandátu od voličov, no žiaľ žijeme takú dobu, že práve vo výkone politiky sa táranie a táraji udomácnili, upevnili si pozície a cez svoje každodenné táraniny ukazujú svojim voličom „Figu borovú“.

Náš pán premiér je v táraní preborník a málokto sa mu môže čo len priblížiť. Deň kedy nemá príležitosť nikoho nas.ať, nikoho ponížiť, osočiť a uraziť sa mu neráta a naopak, deň keď nas.al stovky, ba tisíce ľudí má vraj osobitne rád. Nerešpektuje nikoho, ani prezidentku, ani kolegov predsedov koaličných strán, ani ministrov, ani poslancov. Všetko je mu šuma fuk, keď im nemôže naložiť v priamom prenose, tak je tu sociálna sieť – tam si lieči svoje mindráky a rozdáva údery pod pás. Jeden príklad za všetky: na adresu Richarda Sulíka vypenil slovami, že nebude brať vážne človeka ktorého svet začína aj končí v peňaženke.

Jedným z možných vysvetlení premiérovho tárania je, že to robí cielene, úmyselne lebo pochopil, že na Slovensku existuje najmenej 20% voličov, ktorým sa takýto chuligánsky výkon politiky páči a Igora v teniskách a rifliach majú za svojho človeka a že tára ako Pročko? Nevadí, Je to ich človek a bude aj naďalej.

Utáraný premiér je hotové nešťastie pre štát, čo sa s tým dá robiť? No spravodlivé by bolo, keby sa zobudili tí, ktorí jemu a jeho hnutiu, ktoré stále nie je stranou, kliesnili cestu k moci a vyjadrili mu otvorene nedôveru. Keď to nedokážu urobiť poslanci, musí sa ozvať občianska spoločnosť, tretí sektor, masové médiá, umelci, športovci, celebrity a ukončiť tento experiment v ktorom niet ani zrnka múdrosti, zodpovednosti a morálky.

 

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté

24.11.2020

Internetové ankety nie sú voľby, ale masívne prieskumy verejnej mienky Pred voľbami 2020 prišiel Igor Matovič s geniálnym nápadom, spustil internetovú anketu, na ktorej bolo možné „hlasovať“ o 11 opatreniach, ktoré po „schválení“ až 67 tisícami občanov boli zapracované do PVV novej vlády. Že niektoré opatrenia sú nevykonateľné nevadilo, podstata bola v tom, [...]

Nepresné vstupné údaje ani presné matematické operácie neopravia, taká je štatistika

16.11.2020

Štatistické údaje o šírení pandémie slúžia na rozhodovanie o opatreniach, ktoré majú obmedzovať a v najlepšom prípade dosiahnuť stav na začiatku jej výskytu na Slovensku. Prvý pacient zasiahnutý COVID 19 bol zistený 6 marca t. r. v Malackách. Ochorel otec rodiny po návšteve syna z Rakúska. Odvtedy sa na ÚVZ a na MZ SR zaznamenávajú údaje o počte testovaných [...]

Televízni „Chválenkári“ sú popri našich vládnych obyčajní chudáci

10.11.2020

Pre pamätníkov na pripomenutie aj pre mladších ako 50 na vysvetlenie Kedysi dávno po roku 1969 sa diváci ČST zabávali na 40 minútovom TV filme „Chválenkári“ vysielanom po epizódach, réžiu mal Martin Ťapák. Skupina popredných hercov rozprávala neuveriteľné príbehy: napríklad o tom, ako vojaci pochodovali cez rieku PIJAVA a nabodnutých talianov stierali dvomi prstami z [...]

heiko maas

Maas: Americkí vojaci sú v Nemecku vítaní, prispievajú k bezpečnosti Európy

04.12.2020 23:19

Nemecký minister zahraničných vecí v piatok privítal návrh rozpočtového zákona amerického ministerstva obrany.

krajčí mikas

Situácia na Slovensku sa zhoršuje, Krajčí semafor predstaví po doplnení

04.12.2020 19:12, aktualizované: 20:24

Poukázal na to, že ak by sa Slovensko riadilo novým semaforom, v piatich regiónoch by podľa návrhu mal byť tvrdý tzv. lockdown.

Rúško

Upozornenie na rúško vyprovokovalo muža k bitke

04.12.2020 18:20

Kým cestujúci čakal v Nitre na autobus, dovolil si upozorniť dvoch mladších mužov, aby si nasadili rúška. Jeden z nich naňho zaútočil. Kopancom mieril rovno na hlavu.

Poland EU Budget

Z Orbána ešte nie je visegrádska jednotka

04.12.2020 18:03

Medzi dvoma krajinami V4, ktoré na rozdiel od Slovenska a Česka blokujú prijatie rozpočtu a krízového koronavírusového fondu EÚ, sa objavil prvý nesúlad.