Založ si blog

Vo volebnej kampani sa tvrdí muzika

Upresnenie používaných pojmov:

Demokratické strany a demokratickí voliči ….. Snaha rozdeliť politické strany, hnutia a dokonca aj voličov na demokratických a tých , je vo vyjadreniach pravicovo orientovaných strán chlebom každodenným. V prvom rade o demokracii nemôžu s čistým svedomím hovoriť predstavitelia strán, v ktorých demokracia nie je prítomná v stanovách (ak vôbec stanovy majú), v subordinačnej štruktúre orgánov v regiónoch (ak vôbec také orgány a štruktúru majú), v členskej základni a jej účasti na rozhodovaní v strane či hnutí. Určovať ktorí voliči sú demokratickí neprislúcha politikom, ktorí to využívajú ako pseudo-argumenty v politickom diškurze. Príznačné je, že zásadne svojich voličov vyzdvihujú ako demokratických.

Dôkazom volebného podvodu v roku 2020 bol utajený zánik hnutia OĽaNO a zaregistrovanie nového hnutia OĽaNO – NOVA – KÚ – Zmena zdola. Po víťazných voľbách sa opäť hovorilo iba o OĽaNO. Toto hnutie od roku 2010 do roku 2019 malo iba 4 členov, nemalo sídlo, ani orgány = One Man Show. Po vstupe do vlády prijali za členov väčšinu zvolených poslancov NR a tým urobili zákonu zadosť! Na svojom webovom sídle nemajú stanovy, v zozname členov „Predsedníctva“ sú aj bývalí ministri – preskočivší do „Demokratov“. Medzi poslancami je zabudnutý aj minister Mikulec. Namiesto info o orgánoch v regiónoch majú dotazník pre záujemcov! Ešteže konečne majú sídlo na Zámockej v Bratislave, ale aké? Je to skôr kancelária. Dôkazy o činnosti orgánov hnutia absentujú! Demokratické voľby? Vec neznáma! Akým politickým diletantom bol zverený náš štát – tak to aj dopadlo! Keď samozvaní predstavitelia OĽaNO hovoria o demokracii je to rúhanie!

Musíme sa spájať, aby neprepadli hlasy demokratických voličov ….. Náš volebný systém je pomýlený v tom, že do volieb vstupujú subjekty, ktoré nie sú politickými stranami v pravom slova zmysle a preto nemôžu plniť svoju základnú úlohu, pri výkone moci prostredníctvom volených zástupcov. Keď do volieb vstupuje 28 strán a hnutí je dopredu jasné, že 3/4 z nich sa do parlamentu nedostane – im pridelené hlasy sa prepočítajú v tzv. druhom skrutíniu medzi úspešné strany v pomere zodpovedajúcom ich volebných ziskov. Vytváranie predvolebných koalícií či umiestňovanie „cudzích“ predstaviteľov na kandidátku jednej strany je zárodkom jej nefungovania vo vládnej koalícii. Spájanie rôznorodých prúdov a strán je podvodom na voličoch, ukázalo sa dostatočne, že takéto subjekty sú nestabilné, náchylné na krízy a rozpady aj vtedy, kedy majú vládnuť krajine. Inými slovami: zlepence v praxi nefungujú! Správnu cestu naznačil Hlas SD – ak sa rozhodnú členovia z „Dobrej voľby“ vstúpiť do strany, môžu kandidovať do parlamentu na kandidátke Hlasu SD. Spájanie mini-strán v praxi naráža na nezlučiteľnosť ich programov a egá lídrov. Skúsenosť má aj expremiér Dzurinda s jeho projektom „Modrá koalícia“ z ktorej zostali len „Modrí“ a zatiaľ len rokujú!

Výroková imunita poslancov platí iba v parlamente ….. poslanci počas rokovania výboru alebo pléna Národnej rady požívajú výrokovú imunitu – alias, za svoje výroky nemôžu byť stíhaní! Ako rezíduum z minulosti je aplikačná prax taká, že poslanci si púšťajú hubu na špacír aj v iných priestoroch parlamentu, napríklad na chodbách, kde pred bannerom NR SR kážu na tlačových konferenciách. Ešte okatejšie je osočujúce a urážlivé, dokonca aj vulgárne vyjadrovanie na rôznych mítingoch a zhromaždeniach. Keď sa takto správa poslanec aj v masových médiách alebo sociálnych sieťach, je to priam trestuhodné. Varujúce je, že k táravým  a arogantným poslancom sa zaradili aj viacerí členovia vlády, premiérov nevynímajúc. Títo žiadnu výrokovú imunitu nemajú a predsa sa vyjadrujú ako im huba narástla. Takéto nekultúrne konanie sa stalo úplne bežné a rozhodujúcou mierou prispelo k nízkej dôveryhodnosti orgánov štátu v širokej verejnosti. Prečo nekonajú OČTK voči porušovateľom? Nuž preto, lebo „Vrana vrane oko nevykole“ – alias  kým v takejto činnosti vynikajú vládni politici budú OČTK slepé a hluché.

Poslanie stíhačiek MIG 29 na Ukrajinu zachráni tisíce životov ….. na tému darovania vlastne vyradených strojov sa pohovorilo a popísalo množstvo podobných hlúpostí. Zarážajúce je, keď osoba najpovolanejšia – minister obrany tvrdí, že naše stíhačky budú zostreľovať ruské rakety, najmä tie s plochou dráhou letu a tým ochránia životy Ukrajincov. Pravda je samozrejme iná! Naše Migy sú v žalostnom stave: 3 stroje sú dokonca bez motorov, 6 strojov potrebuje opravu a vzlietnuť môžu len 4 stroje a aj tie každých 43 minút letu  signalizujú  poruchu! Navyše, tieto stroje vyrobené v 80-tych rokoch boli vyzbrojené raketami R 23 s infračerveným, tepelným navádzaním, no naše 40 ročné rakety stratili spoľahlivosť a ani pohotovostné stroje nimi neboli vyzbrojované, zostal len palubný kanón Š 30. Ak je pravda, že technici na Ukrajine dokážu naše stroje opraviť a vyzbrojiť, zostane platiť, že línia frontu je dlhá 1.400 km a ruské rakety s plochou dráhou letu „Kaliber“ odpaľované z lodí a z lietadiel prilietajú zo rôznych smerov. Novšie verzie kalibrov majú dolet cez 2.000 km a rýchlosť v cieľovej oblasti 3M (1 km za sek), pričom letia vo výške 10 až 30 metrov nad terénom – to je tvrdý oriešok pre každú PVO. MIG 29 môže zostreliť Kaliber iba vtedy, ak včas radarom zachytí jeho trajektóriu ako cieľ, sleduje ho odzadu a stihne odpáliť raketu R 23 v smere letu rakety, aj tak má na to len pár sekúnd času. Keď budú naše a poľské Migy predstavovať pre armádu RF problém – budú čeliť útokom zo zeme napríklad ..35, prípadne aj SU 57 a tie ich môžu zničiť aj zo vzdialenosti 160 km. Možno k vzdušným súbojom ani nedôjde, lebo skôr ako budú Migy opravené, budú zničené na zemi! Hypersonická raketa Kinžal s rýchlosťou 10 M (3 km za sek) dokáže preraziť aj betónový kryt s hrúbkou 1,6 metra.

Hlas SD je rozhodnutý vytvoriť koalíciu s PS a SAS ….. takéto tvrdenie zaznieva od ex-kolegov zo Smeru SSD opakovane a vytrvalo. Nie je to síce pravda, ale sto krát opakovaná lož sa javí ako pravda, minimálne to vzbudzuje nevôľu priaznivcov Smeru SSD na sociálnych sieťach. Predstavitelia Hlasu SD to dementujú ako vedia, ale ich hlas do neba nedoletí! Príznačné je účelové videnie tej istej veci aj renomovanými odborníkmi. Boris Zala chváli Hlas SD za to, že definitívne zo sebe strhol nálepku Smer 2, naproti tomu Eduard Chmelár nenachádza na politike Hlasu SD nič pozitívne. Nuž, je potrebné pripomenúť, že pán Chmelár je teoretik, ktorý v praxi pri pokusoch so svojou stranou pohorel na celej čiare. Škoda pre Slovensko, že taký vzdelaný človek svojim podcastom na fb rozosieva iba beznádej, tej tu máme predsa dosť a dosť! Ak bude posledná oficiálna výzva Smeru SSD k Hlasu SD na spoluprácu v záujme Slovenska úprimná, potom bude aj prijatá.

Aktuálny stav a nádej na zlepšenie ….. je neutešený, dokonca varovný v tom, že znechucuje politiku kultúrnym občanom a radikalizuje radikálov. V posledných mesiacoch došlo k hrubému ataku na dobré  susedské vzťahy Slovenska a Maďarska či Slovenska a Ruska. Keď ani poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí nevie čo sa hodí a čo sa nehodí hovoriť, tak Boh opatruje Slovensko. Vždy sa nájde dosť papagájov, ktorí vysvetľujú nevysvetliteľné občanom – mediálny priestor je zaprataný humusom aj zapáchajúcim hnojom. Ako to zmeniť? Už nikdy nevoliť politické novotvary a zlepence!

Na východnom fronte nič nové?

15.05.2023

Ukrajinská protiofenzíva mešká Viac ako 60 štátov z celého sveta podporuje ukrajinské snaženie oslobodiť cca 20 % územia obsadeného ruskou armádou a vytlačiť agresora za hranice Ruskej federácie. Predstavy ukrajinského vedenia, že masívne dodávky modernejších západných zbraní môžu vytvoriť predpoklady na drvivú porážku Ruska sú takmer naplnené. Veď viac [...]

. .. koleso sa polámalo a do vody popadalo . .. vadí / nevadí?

18.04.2023

Pamätníkom titulok pripomína kedysi populárne detské riekanky, ale článok bude o vážnych veciach. Konkrétne o politickom dianí na Slovensku, ktoré nemá vo vyspelom svete obdobu a svojimi charakteristikami pripomína rozvojovú krajinu, ktorá blúdi vo svojom smerovaní a pri vládnutí kopí chybu na chybu! Mala to byť najlepšia vláda v dejinách SR Kto sleduje politiku musel [...]

Aj o technickej stránke vojny na Ukrajine zaznievajú často nepravdy

11.04.2023

j Množstvo informácií ktoré sú dostupné na Slovensku, je po technickej stránke mierne povedané hlúposťami. V tomto článku je poukázané na niektoré často pertraktované nezmysly v ústnom aj printovom podaní. Tieto a im podobné bludy dezinformujú verejnosť, ktorá nemá o vojenskej technike istú úroveň vedomostí. Príznačné je, že tieto mylné tvrdenia často produkujú [...]

prigožin

"Putinov mäsiar" Prigožin napísal a ilustroval knihu pre deti

02.06.2023 22:13

V čase, keď kniha vyšla, Prigožin úspešne podnikal v reštauračnom biznise a medzi jeho klientov patril aj ruský prezident Vladimir Putin.

Volodymyr Zelenskyj

Členstvo Ukrajiny v NATO je nemožné pred ukončením ruskej invázie, uznal Zelenskyj

02.06.2023 21:20

Ide o zriedkavé priznanie zo strany Zelenského, ktorý od začiatku ruskej invázie zintenzívnil tlak na NATO a EÚ, aby Ukrajine otvorili svoje dvere.

Boris Berezovskij

Francúzsko dáva do predaja zámok zosnulého Putinovho protivníka Berezovského

02.06.2023 20:53

Berezovskij bol považovaný za šedú eminenciu v čase vlády prvého postsovietskeho prezident Borisa Jeľcina.

William Burns

Riaditeľ CIA navštívil v tajnosti Čínu. Washington sa má obávať zhoršenia vzťahov s Pekingom

02.06.2023 20:00

Program šéfa americkej tajnej služby a exdiplomata Williama Burnsa bol tajný a CIA ani Biely dom udalosť oficiálne nekomentovali.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 317238x
Priemerná čítanosť článkov: 3050x

Autor blogu

Kategórie