Založ si blog

Extrémista Fico, daňoví podvodníci Kiska, Daňo a iné príbehy

Čo týždeň dal

V uplynulom týždni sa stali závažné udalosti s dopadom na celú spoločnosť. Tlačové orgány opozície zverejnili video z roku 2009, osoby a obsadenie: Dobroslav Trnka a Ján Počiatek. Parlament hladko schválil rozpočet na rok 2020, NAKA vzniesla obvinenia voči Robertovi Ficovi, Andrejovi Kiskovi aj Martinovi Daňovi. V Prešove výbuch plynu zdevastoval panelák. V sobotu sa konal slávnostný snem strany Smer SD k 20 výročiu vzniku strany.

Nepochybne v NAKA vytvorený tím vyšetrovateľov preskúma podrobne okrem iných aj „debatu“ medzi Trnkom a Počiatkom, vypočuje aktérov, no najmä zistí či ich chvastavé a pripité reči zakladajú trestno-právnu zodpovednosť.

Každoročné lamentácie opozície a odborných útvarov nad rozpočtom verejnej správy netrvali dlho, rokovanie  parlamentu o rozpočte sa skončilo za 8 hodín. Volanie záškodníkov a sabotérov po rozpočtovom provizóriu nebolo vládnou koalíciou vypočuté. Chvála Bohu.

Podľa publikovanej správy vyšetrovateľ NAKA konal na pokyn špeciálneho prokurátora v prípade obvinenia Kisku už v utorok 3 decembra, verejnosť bola informovaná o vznesení obvinenia Ficovi vo štvrtok 5 decembra a o vznesení obvinenia Kiskovi v piatok 6 decembra. Otázku prečo, bola informácia o obvinení Kiskovi zverejnená až deň po zverejnení obvinenia Ficovi, prenechám konšpirátorom. Podľa niektorých reakcií politikov, politológov a komentátorov, bolo to riadené z centrály Smeru s cieľom urobiť pred verejnosťou z Fica mučeníka a poškodiť Kiskovi. To je samozrejme nezmysel.

Svojský kandidát na funkciu prezidenta SR v tohtoročných voľbách, „Don Chichot“, ktorý nebojuje s veternými mlynmi na koni s kopijou, ale nosí všade zapnutú kameru, Martin Daňo sa dopusti daňových deliktov, akýže to paradox: Daňo nezaplatil riadne dane a tým sa zaradil medzi daňových podvodníkov!

Tragédia v Prešove bola zavinená mini-kolektívom subdodávateľa, ktorí mal pripraviť trasu pre nové elektrické káble. Aby nemuseli prekopávať chodníky a cestičky na sídlisku, používali hydraulickú súpravu na pretlačenie kovovej rúry popod cesty a chodníky. Chybili v tom, že pred predmetným bytovým domom prerušili aktívne plynové potrubie. Plyn prenikal popri potrubí a cez voľné priestory v budove stúpal do horných poschodí. Potom stačila iskra aby nastal devastačný výbuch a nasledovné požiare. Čisté svedomie nemajú ani správca a majitelia bytov, ktorí si zrekonštruovali svoj dom pred dvomi rokmi a nedodržali niektoré protipožiarne predpisy, ba ani vytýkané vady neodstránili.

Snem Smeru SD sa konal v sobotu 7 decembra za účasti 920 delegátov, ale bez predsedu Roberta Fica. Infarktový krvný tlak ho prinútil odísť do nemocnice, jeho úlohu zastal so cťou podpredseda Peter Pellegrini.

Hanobil Fico národ, rasu, presvedčenie, podnecoval k nenávisti alebo schvaľoval trestný čin?

NS SR v odvolacom konaní odsúdil vyjadrenia bývalého poslanca ĽSNS Mazureka ako vinného zo spáchania TČ a vymeral mu pokutu 10 tisíc €. Dva dni nato Robert Fico zverejnil krátke video v ktorom komentoval rozhodnutie NS slovami, „Mazurek povedal to čo si myslí väčšina národa, keď niekoho popravíte za pravdu urobíte z neho národného hrdinu“. Tiež položil otázku „To sa mám báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém“? Kto chápe tieto slová ako hanobenie alebo podnecovanie nenávisti, musí byť zvlášť jemnocitný. Jediným slovom nebol schvaľovaný trestný čin spáchaný exposlancom Mazurekom. Zdá sa, že ide o potvrdenie snahy vytvárať z tejto etnickej skupiny chránený druh aj na Slovensku. Je príznačné, že komunita Rómov sa na Slovensku cíti dobre, že sa rozrastá a neuteká do zahraničia, že v mnohých obciach sa rómska otázka vyriešila alebo úspešne rieši, no dosť je aj opačných prípadov. Poslanecký klub za Smer SD sa ako jeden muž postavili za svojho predsedu a prehlásili, že súhlasia s tým, čo povedal Fico v predmetnom videu. NAKA sa vraj zaoberá aj týmto postojom poslancov. Veď uvidíme, či z tohto mraku zahrmí a zaprší. Zákonným orgánom patrí právo rozhodnúť vo veci, ostatní to majú rešpektovať čo však neznamená, mlčať a nebrániť svoju pravdu.

Je obvinenie Andreja Kisku ako organizátora daňového podvodu aktom policajnej mafie, alebo?

Predvolebnú a volebnú kampaň v rokoch 2013-2014 financoval občan Kiska cez svoju firmu KTAG. Už ako prezident SR vysvetľoval kauzu slovami „V apríli 2014 vznikol nárok na vrátku DPH“, príslušný daňový úrad nárok na vrátenie DPH v objeme vyše 146 tisíc € neuznal, firma dorubenú daň zaplatila aj s pokutou. Na prvý pokus bola vec vyšetrovateľom PZ v Poprade odložená. Na zásah GP vec prevzala NAKA a bolo opätovne preskúmané financovanie kampaní vyhodnotené ako nezákonné, lebo KTAG nemala tento druh činnosti vo svojom portfóliu uvedené. Vo februári 2019 bolo vznesené obvinenie konateľovi KTAG za spáchanie TČ daňového podvodu. Už vtedy sa pán exprezident vyjadril pre médiá s tým, že po skončení mandátu mu hrozí basa od 5 do 12 rokov odňatia slobody. Pre verejnosť si vymyslel údajné vydieranie a pomstu Roberta Fica za nevymenovanie za predsedu ÚS SR. Ako bolo oznámené 6 decembra 2019 obvinenie Andrejovi Kiskovi bolo vznesené na základe dôkladného dokazovania, posudkov súdnych znalcov a svedeckých výpovedí. Reakcia Kisku bola signifikantná: na TB dal svojej paranoji voľný priebeh, vraj ide o špinavú politickú kampaň, pomstu Roberta Fica a akt policajnej mafie, ktorú ovláda. Je skutočne poľutovaniahodné, že človek s takými vysokými ambíciami dokáže povedať čo mu slina na jazyk prinesie. Akosi mu nedochádza, že daňové delikty sú považované v každej slušnej spoločnosti za neprípustné a mimoriadne protispoločenské. Ak budú OČTK konať efektívne, bude Andrej Kiska obžalovaný v krátkej dobe a postavený pred súd. Na volebný výsledok, ktorým porazí Roberta Fica môže zabudnúť. V prípade obžaloby by mal rezignovať na svoje plány prevziať moc v krajine! Minulosť Andreja Kisku je však ešte temnejšia a žiadne milosrdenstvo ho nevyviní zo spáchaných skutkov. Doteraz nebola celkom odkrytá pravda o skupovaní pozemkov pod Tatrami, len v roku 1999 Andrej Kiska kúpil 10 pozemkov vo Veľkom Slavkove za smiešne sumy a od bieleho koňa. Jeden súd o pozemok už prehral. Otvára sa ďalšie vyšetrovanie o činnosti pozemkovej mafie, tu falošná hra na Nevedka nepomôže. Každopádne bude zaujímavé sledovať vývoj udalostí, no už dnes je isté, že tí ktorí vsadili na Andreja Kisku budú musieť prepriahať. Mal by poslúchnuť radu sudcu Radačovského, bola úprimná.

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté

24.11.2020

Internetové ankety nie sú voľby, ale masívne prieskumy verejnej mienky Pred voľbami 2020 prišiel Igor Matovič s geniálnym nápadom, spustil internetovú anketu, na ktorej bolo možné „hlasovať“ o 11 opatreniach, ktoré po „schválení“ až 67 tisícami občanov boli zapracované do PVV novej vlády. Že niektoré opatrenia sú nevykonateľné nevadilo, podstata bola v tom, [...]

Nepresné vstupné údaje ani presné matematické operácie neopravia, taká je štatistika

16.11.2020

Štatistické údaje o šírení pandémie slúžia na rozhodovanie o opatreniach, ktoré majú obmedzovať a v najlepšom prípade dosiahnuť stav na začiatku jej výskytu na Slovensku. Prvý pacient zasiahnutý COVID 19 bol zistený 6 marca t. r. v Malackách. Ochorel otec rodiny po návšteve syna z Rakúska. Odvtedy sa na ÚVZ a na MZ SR zaznamenávajú údaje o počte testovaných [...]

Televízni „Chválenkári“ sú popri našich vládnych obyčajní chudáci

10.11.2020

Pre pamätníkov na pripomenutie aj pre mladších ako 50 na vysvetlenie Kedysi dávno po roku 1969 sa diváci ČST zabávali na 40 minútovom TV filme „Chválenkári“ vysielanom po epizódach, réžiu mal Martin Ťapák. Skupina popredných hercov rozprávala neuveriteľné príbehy: napríklad o tom, ako vojaci pochodovali cez rieku PIJAVA a nabodnutých talianov stierali dvomi prstami z [...]

heiko maas

Maas: Americkí vojaci sú v Nemecku vítaní, prispievajú k bezpečnosti Európy

04.12.2020 23:19

Nemecký minister zahraničných vecí v piatok privítal návrh rozpočtového zákona amerického ministerstva obrany.

krajčí mikas

Situácia na Slovensku sa zhoršuje, Krajčí semafor predstaví po doplnení

04.12.2020 19:12, aktualizované: 20:24

Poukázal na to, že ak by sa Slovensko riadilo novým semaforom, v piatich regiónoch by podľa návrhu mal byť tvrdý tzv. lockdown.

Rúško

Upozornenie na rúško vyprovokovalo muža k bitke

04.12.2020 18:20

Kým cestujúci čakal v Nitre na autobus, dovolil si upozorniť dvoch mladších mužov, aby si nasadili rúška. Jeden z nich naňho zaútočil. Kopancom mieril rovno na hlavu.

Poland EU Budget

Z Orbána ešte nie je visegrádska jednotka

04.12.2020 18:03

Medzi dvoma krajinami V4, ktoré na rozdiel od Slovenska a Česka blokujú prijatie rozpočtu a krízového koronavírusového fondu EÚ, sa objavil prvý nesúlad.