Založ si blog

Extrémista Fico, daňoví podvodníci Kiska, Daňo a iné príbehy

Čo týždeň dal

V uplynulom týždni sa stali závažné udalosti s dopadom na celú spoločnosť. Tlačové orgány opozície zverejnili video z roku 2009, osoby a obsadenie: Dobroslav Trnka a Ján Počiatek. Parlament hladko schválil rozpočet na rok 2020, NAKA vzniesla obvinenia voči Robertovi Ficovi, Andrejovi Kiskovi aj Martinovi Daňovi. V Prešove výbuch plynu zdevastoval panelák. V sobotu sa konal slávnostný snem strany Smer SD k 20 výročiu vzniku strany.

Nepochybne v NAKA vytvorený tím vyšetrovateľov preskúma podrobne okrem iných aj „debatu“ medzi Trnkom a Počiatkom, vypočuje aktérov, no najmä zistí či ich chvastavé a pripité reči zakladajú trestno-právnu zodpovednosť.

Každoročné lamentácie opozície a odborných útvarov nad rozpočtom verejnej správy netrvali dlho, rokovanie  parlamentu o rozpočte sa skončilo za 8 hodín. Volanie záškodníkov a sabotérov po rozpočtovom provizóriu nebolo vládnou koalíciou vypočuté. Chvála Bohu.

Podľa publikovanej správy vyšetrovateľ NAKA konal na pokyn špeciálneho prokurátora v prípade obvinenia Kisku už v utorok 3 decembra, verejnosť bola informovaná o vznesení obvinenia Ficovi vo štvrtok 5 decembra a o vznesení obvinenia Kiskovi v piatok 6 decembra. Otázku prečo, bola informácia o obvinení Kiskovi zverejnená až deň po zverejnení obvinenia Ficovi, prenechám konšpirátorom. Podľa niektorých reakcií politikov, politológov a komentátorov, bolo to riadené z centrály Smeru s cieľom urobiť pred verejnosťou z Fica mučeníka a poškodiť Kiskovi. To je samozrejme nezmysel.

Svojský kandidát na funkciu prezidenta SR v tohtoročných voľbách, „Don Chichot“, ktorý nebojuje s veternými mlynmi na koni s kopijou, ale nosí všade zapnutú kameru, Martin Daňo sa dopusti daňových deliktov, akýže to paradox: Daňo nezaplatil riadne dane a tým sa zaradil medzi daňových podvodníkov!

Tragédia v Prešove bola zavinená mini-kolektívom subdodávateľa, ktorí mal pripraviť trasu pre nové elektrické káble. Aby nemuseli prekopávať chodníky a cestičky na sídlisku, používali hydraulickú súpravu na pretlačenie kovovej rúry popod cesty a chodníky. Chybili v tom, že pred predmetným bytovým domom prerušili aktívne plynové potrubie. Plyn prenikal popri potrubí a cez voľné priestory v budove stúpal do horných poschodí. Potom stačila iskra aby nastal devastačný výbuch a nasledovné požiare. Čisté svedomie nemajú ani správca a majitelia bytov, ktorí si zrekonštruovali svoj dom pred dvomi rokmi a nedodržali niektoré protipožiarne predpisy, ba ani vytýkané vady neodstránili.

Snem Smeru SD sa konal v sobotu 7 decembra za účasti 920 delegátov, ale bez predsedu Roberta Fica. Infarktový krvný tlak ho prinútil odísť do nemocnice, jeho úlohu zastal so cťou podpredseda Peter Pellegrini.

Hanobil Fico národ, rasu, presvedčenie, podnecoval k nenávisti alebo schvaľoval trestný čin?

NS SR v odvolacom konaní odsúdil vyjadrenia bývalého poslanca ĽSNS Mazureka ako vinného zo spáchania TČ a vymeral mu pokutu 10 tisíc €. Dva dni nato Robert Fico zverejnil krátke video v ktorom komentoval rozhodnutie NS slovami, „Mazurek povedal to čo si myslí väčšina národa, keď niekoho popravíte za pravdu urobíte z neho národného hrdinu“. Tiež položil otázku „To sa mám báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém“? Kto chápe tieto slová ako hanobenie alebo podnecovanie nenávisti, musí byť zvlášť jemnocitný. Jediným slovom nebol schvaľovaný trestný čin spáchaný exposlancom Mazurekom. Zdá sa, že ide o potvrdenie snahy vytvárať z tejto etnickej skupiny chránený druh aj na Slovensku. Je príznačné, že komunita Rómov sa na Slovensku cíti dobre, že sa rozrastá a neuteká do zahraničia, že v mnohých obciach sa rómska otázka vyriešila alebo úspešne rieši, no dosť je aj opačných prípadov. Poslanecký klub za Smer SD sa ako jeden muž postavili za svojho predsedu a prehlásili, že súhlasia s tým, čo povedal Fico v predmetnom videu. NAKA sa vraj zaoberá aj týmto postojom poslancov. Veď uvidíme, či z tohto mraku zahrmí a zaprší. Zákonným orgánom patrí právo rozhodnúť vo veci, ostatní to majú rešpektovať čo však neznamená, mlčať a nebrániť svoju pravdu.

Je obvinenie Andreja Kisku ako organizátora daňového podvodu aktom policajnej mafie, alebo?

Predvolebnú a volebnú kampaň v rokoch 2013-2014 financoval občan Kiska cez svoju firmu KTAG. Už ako prezident SR vysvetľoval kauzu slovami „V apríli 2014 vznikol nárok na vrátku DPH“, príslušný daňový úrad nárok na vrátenie DPH v objeme vyše 146 tisíc € neuznal, firma dorubenú daň zaplatila aj s pokutou. Na prvý pokus bola vec vyšetrovateľom PZ v Poprade odložená. Na zásah GP vec prevzala NAKA a bolo opätovne preskúmané financovanie kampaní vyhodnotené ako nezákonné, lebo KTAG nemala tento druh činnosti vo svojom portfóliu uvedené. Vo februári 2019 bolo vznesené obvinenie konateľovi KTAG za spáchanie TČ daňového podvodu. Už vtedy sa pán exprezident vyjadril pre médiá s tým, že po skončení mandátu mu hrozí basa od 5 do 12 rokov odňatia slobody. Pre verejnosť si vymyslel údajné vydieranie a pomstu Roberta Fica za nevymenovanie za predsedu ÚS SR. Ako bolo oznámené 6 decembra 2019 obvinenie Andrejovi Kiskovi bolo vznesené na základe dôkladného dokazovania, posudkov súdnych znalcov a svedeckých výpovedí. Reakcia Kisku bola signifikantná: na TB dal svojej paranoji voľný priebeh, vraj ide o špinavú politickú kampaň, pomstu Roberta Fica a akt policajnej mafie, ktorú ovláda. Je skutočne poľutovaniahodné, že človek s takými vysokými ambíciami dokáže povedať čo mu slina na jazyk prinesie. Akosi mu nedochádza, že daňové delikty sú považované v každej slušnej spoločnosti za neprípustné a mimoriadne protispoločenské. Ak budú OČTK konať efektívne, bude Andrej Kiska obžalovaný v krátkej dobe a postavený pred súd. Na volebný výsledok, ktorým porazí Roberta Fica môže zabudnúť. V prípade obžaloby by mal rezignovať na svoje plány prevziať moc v krajine! Minulosť Andreja Kisku je však ešte temnejšia a žiadne milosrdenstvo ho nevyviní zo spáchaných skutkov. Doteraz nebola celkom odkrytá pravda o skupovaní pozemkov pod Tatrami, len v roku 1999 Andrej Kiska kúpil 10 pozemkov vo Veľkom Slavkove za smiešne sumy a od bieleho koňa. Jeden súd o pozemok už prehral. Otvára sa ďalšie vyšetrovanie o činnosti pozemkovej mafie, tu falošná hra na Nevedka nepomôže. Každopádne bude zaujímavé sledovať vývoj udalostí, no už dnes je isté, že tí ktorí vsadili na Andreja Kisku budú musieť prepriahať. Mal by poslúchnuť radu sudcu Radačovského, bola úprimná.

V kampani je možné všetko, aj nezávislosť NKÚ dostala na frak

20.01.2020

Máme 5 týždňov do termínu parlamentných volieb a je teda najvyšší čas, aby všetci zúčastnení odkryli karty. Platí novelizovaný zákon o voľbách do NR a kandidovať by nemali čudné spolky, viac »

Reklamný smog zamoril všetky médiá, čo na to štát?

15.01.2020

Pred 50 rokmi málokomu vadilo, keď pri sledovaní rakúskej ORF naskočil Verbung. Vtedajšia ČST reklamu takmer nepoznala. Dnes je situácia diametrálne iná, množstvo, frekvencia, údernosť až viac »

Nenazývajme vydieranie a anarchiu štrajkom

10.01.2020

Právo na štrajk je garantované Ústavou SR, podrobnosti stanoví zákon. Zákonná forma štrajku je v zákone o kolektívnom vyjednávaní a právo organizovať štrajky majú dané do vienka odborové viac »

Trump

Trump v Davose valcoval Európsku úniu

22.01.2020 14:45

Americký prezident počas rokovaní so šéfkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou znovu pohrozil zavedením ciel na európske automobily.

Tesla Model 3 - 2017

Tesla čaruje na burze, automobilka má hodnotu 100 miliárd USD

22.01.2020 14:02

Trhová kapitalizácia amerického výrobcu elektromobilov Tesla v utorok prekročila hodnotu 100 miliárd USD (89,97 miliardy eur).

vlada, pellegrini,

Premiér: Štrajk dopravcov nie je potrebný, dohodneme sa

22.01.2020 13:54

Premiér Peter Pellegrini verí, že sa dohodnú s autodopravcami na riešení ich požiadaviek. Zároveň dodal, že nevidí dôvod na to, aby išli štrajkovať.

Logo policia

V prípade vraždy v kežmarskom penzióne polícia obvinila 21-ročného muža

22.01.2020 13:46

Pri incidente zomrel 40-ročný muž a ďalší dvaja vo veku 38 a 43 rokov boli zranení.

zeleznik52

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 33056x
Priemerná čítanosť článkov: 1944x

Autor blogu

Kategórie