Založ si blog

Nenazývajme vydieranie a anarchiu štrajkom

Právo na štrajk je garantované Ústavou SR, podrobnosti stanoví zákon. Zákonná forma štrajku je v zákone o kolektívnom vyjednávaní a právo organizovať štrajky majú dané do vienka odborové organizácie, najmä v spore so zamestnávateľmi o uzavretie kolektívnej zmluvy. V časoch druhej Dzurindovej vlády sa konal cca týždňový štrajk na železniciach, ktorý bol protestom najmä proti rušeniu málo-výkonných tratí. Predbežné opatrenie vydané po výzvach vládnych politikov OS BA I, štrajk zastavilo. Až oveľa neskôr Ústavný súd SR rozhodol v spore tak, že opatrenie OS BA I bolo vydané v rozpore s ústavou. Príznačné bolo správanie sa masových médií, štrajku nepriali a organizátorov štrajku vystavili kritike aj otvoreným hrozbám. Zamestnanci združení v odborovej organizácii majú právo na štrajk (protestné prerušenie práce), ale je neprípustné brániť iným zamestnancom vykonávať prácu alebo akokoľvek ohrozovať bezpečnosť občanov. Z nedávnej histórie možno pripomenúť úspešný štrajk zamestnancov automobilky Volkswagen za zvýšenie miezd a viacero štrajkov organizovaných OZ KOVO.

Požiadavky UNAS sú nesplniteľné a nie je to ich prvý pokus

Únia autodopravcov Slovenska je stavovská organizácia nie odborový zväz a nezdružuje zďaleka väčšinu autodopravcov, takou organizáciou je ČESMAD. Po roku 2006 už nikdy nedošlo k tomu, aby štátne orgány štrajk zakázali alebo jeho organizátorov prenasledovali. Tak sme tu mali opakované „štrajky“ v školách, nemocniciach a v organizáciách zabezpečujúcich dopravu. Nemálo chaosu spôsobili stavovské organizácie v zdravotníckych zariadeniach. Napríklad „Komora sestier a pôrodných asistentiek“ štrajkovala tak, že stovky sestier podali výpoveď z pracovného pomeru. Príznačné bolo načasovanie tohto zbabraného protestu, práve pred parlamentnými voľbami a politický motív sa tak nedal utajiť.

V týchto dňoch UNAS organizuje vraj výstražný štrajk za zníženie cestnej dane na polovicu a zastavenie výberu mýta a to starým „osvedčeným“ spôsobom, kamiónmi a traktormi blokujú cestné úseky a dôležité križovatky. Zhovievavosť orgánov štátu, konkrétne OČTK je pozoruhodná! Ministri dopravy a financií okamžite začali rokovania, ale nepochodili. Ponuku na zníženie cestnej dane o 12,5% teda o celú 1/8 neprijali, „Drobné si môže nechať“ povedal na kameru predstaviteľ UNAS pripomínajúci lesného manekýna. Len veľmi diplomaticky sa hovorí o tom, že UNAS prichádza s krížikom po funuse (schválení štátneho rozpočtu) a 6 týždňov pred voľbami nepochybne ide o pokus zabiť jednou ranou dve či dokonca tri muchy.

Cesty sú verejnoprospešné zariadenia a slúžia všetkým účastníkom cestnej premávky. Blokovanie križovatiek či dokonca hraničných prechodov a obsadzovanie cestných úsekov, či spomaľovanie dopravy je nielen dopravným priestupkom, ale nepochybne aj prečinom či trestným činom v súbehu so vznikom vysokých škôd, ohrození zdravia a životov tých, ktorí nemajú s protestom nič spoločné! Všimnime si naše masové médiá, akoby vo svojich reportážach fandili anarchistom podľa hesla „Čím horšie pre nich – tým lepšie pre nás“.

Autodopravcovia môžu štrajkovať tak, že zastavia prácu, odstavia kamióny na parkoviskách a zorganizujú hocijakú demonštráciu, ale nemajú právo blokovať dopravu! Predstavitelia ČESMAD by boli spokojní so znížením cestnej dane o 1/8 a či naplnia svoje vyhrážky predstavitelia UNAS, to sa uvidí. Podľa môjho názoru by mala zasiahnuť polícia a uvoľniť cesty, ak nepomôžu blokové pokuty a bude to potrebné aj s použitím donucovacích prostriedkov.

 

Klamári, podvodníci a zlodeji ovládajú parlament aj vládu, to nedopadne dobre!

30.07.2020

Po PV 2012 vládol na Slovensku Smer SD sám, po roku 2016 v koalícii s SNS a Mostom Híd. Opozičné strany a hnutia presviedčali voličov, že existuje alternatíva, že sú na prevzatie moci pripravené a ich čas príde, lebo Fico a spolok vládnu zle, škodia Slovensku. Vo svojej anti-kampani vytrvalo útočili a osočovali, s podporou masových médií, prezidenta čo zabudol na [...]

Duté hlavy, plechové huby a hlinené nohy – to je naša vládna koalícia

21.07.2020

Parlamentné voľby vo februári 2020 priniesli očakávanú zmenu, ktorú masívne podporovali médiá, tretí sektor, politická opozícia, oligarchovia už mali pripravenú aj náhradu, ibaže volebný výsledok im nebol celkom po chuti. Prepad koalície „PS – Spolu“ a mizerný výsledok „Za ľudí“ neboli ešte to najhoršie, voľby totiž s náskokom vyhral subjekt, ktorý [...]

Preveríme všetky záverečné práce, odoberieme pochybné tituly a zrušíme VŠ

01.07.2020

Spravodlivosť je len jedna, keď lustrujeme Borisa – tak aj ostatných 374 tisíc absolventov Premiér Matovič, predseda klubu OĽaNO Šipoš a odhadom asi 40 poslancov predstavili svoju pozíciu po takmer 3 hodinovej debate s Borisom Kollárom, podvečer 29.6.2020. TB trvajúcu 40 minút otvoril pán Šipoš prečítaním stanoviska klubu ku kauze Borisovej pajcovanej diplomovky. [...]

pocasie-10-8-2020

Horúčavy vládnu Európe aj Slovensku. Kde vás ochladí dážď?

09.08.2020 22:18

Počasie bude ako cez kopirák, ale na Slovensku budú miesta, kde sa môže nazbierať toľko oblakov, že na vás spŕchne. Ktoré to sú?

pistol, streľba

Tragická párty vo Washingtone. Po streľbe jeden mŕtvy a mnoho zranených

09.08.2020 20:25

Najmenej jeden život a približne dve desiatky zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu ráno na párty pod holým nebom vo Washingtone.

Bielorusko, voľby

Bielorusi volili, novinárov zatýkali, internet nefungoval. Vyhral Lukašenko

09.08.2020 19:10, aktualizované: 23:24

Bieloruské prezidentské voľby sprevádzalo zatýkanie novinárov, vypadávanie internetu a Minsk zaplnili vojenské vozidlá. Podľa prieskumu vyhral Lukašenko.

Andrej Danko

SNS spustila petíciu za predčasné voľby

09.08.2020 17:31

Mimoparlamentná SNS spustila v nedeľu zber podpisov pre vypísanie referenda za predčasné parlamentné voľby.

zeleznik52

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 115001x
Priemerná čítanosť článkov: 2674x

Autor blogu

Kategórie