Založ si blog

Reklamný smog zamoril všetky médiá, čo na to štát?

Pred 50 rokmi málokomu vadilo, keď pri sledovaní rakúskej ORF naskočil Verbung. Vtedajšia ČST reklamu takmer nepoznala. Dnes je situácia diametrálne iná, množstvo, frekvencia, údernosť až agresivita reklamy v printových, ale najmä v elektronických médiách, presahuje hranice zdravého rozumu. Celostranové reklamy v novinách a časopisoch našli svoje miesto dokonca na obálke! V televíziách a rozhlase otravujú reklamné hviezdy. Už to nie sú pracie prášky a iné užitočné veci, najviac sa vnucujú telekomunikační operátori, banky, poisťovne, obchodné reťazce, autá, dovolenky a liečivá so „zázračnými účinkami“. Reklama je hlavným zdrojom príjmov sociálnych sietí, komerčných novín, televízií a rádií, lenže čoho je veľa – toho je príliš!

Televízne stanice, najmä tie komerčné majú svojich divákov za postihnutých Alzhaimerom, preto si dovolia opakovať tú istú reklamu na začiatku aj na konci reklamnej prestávky (Prima banka) a samozrejme v každom reklamnom brejku omieľať tie isté reklamy vo dne v noci! Kto platí ten sa vezie aj na reklamnej vlne. Účinkovanie v reklame je darom z nebies pre začiatočníkov aj pre pokročilých „umelcov“. Čítanie upútavok a reklám vynáša násobne viac ako dáva práca v divadle, či občasnom filme. Podstatne lepšie sú TV seriály a tak sme svedkami javu, kedy v Národnom divadle pomaly nemá kto hrať!

Vyvstáva otázka, ako zadávatelia reklám tento humbug v konkurenčnom prostredí financujú? Stav kedy vysielanie reklám a upútavok (čo je vlastne reklama vlastného programu) zaberá až 1/3 času, je neúnosný pre diváka či poslucháča a mal by byť finančne nevýhodný pre médium. Opak je však pravdou, náklady na reklamu si odpíšu z daní, znížia si daňovú povinnosť voči štátu a príjem od zadávateľa je potom čistým ziskom. Čo rieši taká „Rada pre vysielanie a retransmisiu“, keď jej toto nevadí?

Reklamný smog je rovnako nebezpečný ako ten skutočný smog, ktorý trápi veľkomestá a priemyselné aglomerácie, ba je nebezpečnejší. Ten skutočný smog rozoženie vietor, ale ten reklamný je prítomný non-stop, atakuje psychiku ľudí, deptá ich ako bezmocné figúrky v tom veľkom biznise, ktorý je vo svojej podstate odporný lebo ide o zbytočné mrhanie prostriedkami, ktoré mohli byť použité na užitočné projekty.

Reklamu je potrebné zdaniť a vylúčiť možnosť jej odpisovania z daňovej povinnosti. Dokonca si myslím, že v záujme ochrany duševného zdravia občanov, zdaniť reklamu osobitnou sadzbou, podobne ako je zdanený tabak, alkohol a iné škodliviny.

Klamári, podvodníci a zlodeji ovládajú parlament aj vládu, to nedopadne dobre!

30.07.2020

Po PV 2012 vládol na Slovensku Smer SD sám, po roku 2016 v koalícii s SNS a Mostom Híd. Opozičné strany a hnutia presviedčali voličov, že existuje alternatíva, že sú na prevzatie moci pripravené a ich čas príde, lebo Fico a spolok vládnu zle, škodia Slovensku. Vo svojej anti-kampani vytrvalo útočili a osočovali, s podporou masových médií, prezidenta čo zabudol na [...]

Duté hlavy, plechové huby a hlinené nohy – to je naša vládna koalícia

21.07.2020

Parlamentné voľby vo februári 2020 priniesli očakávanú zmenu, ktorú masívne podporovali médiá, tretí sektor, politická opozícia, oligarchovia už mali pripravenú aj náhradu, ibaže volebný výsledok im nebol celkom po chuti. Prepad koalície „PS – Spolu“ a mizerný výsledok „Za ľudí“ neboli ešte to najhoršie, voľby totiž s náskokom vyhral subjekt, ktorý [...]

Preveríme všetky záverečné práce, odoberieme pochybné tituly a zrušíme VŠ

01.07.2020

Spravodlivosť je len jedna, keď lustrujeme Borisa – tak aj ostatných 374 tisíc absolventov Premiér Matovič, predseda klubu OĽaNO Šipoš a odhadom asi 40 poslancov predstavili svoju pozíciu po takmer 3 hodinovej debate s Borisom Kollárom, podvečer 29.6.2020. TB trvajúcu 40 minút otvoril pán Šipoš prečítaním stanoviska klubu ku kauze Borisovej pajcovanej diplomovky. [...]

pocasie-10-8-2020

Horúčavy vládnu Európe aj Slovensku. Kde vás ochladí dážď?

09.08.2020 22:18

Počasie bude ako cez kopirák, ale na Slovensku budú miesta, kde sa môže nazbierať toľko oblakov, že na vás spŕchne. Ktoré to sú?

pistol, streľba

Tragická párty vo Washingtone. Po streľbe jeden mŕtvy a mnoho zranených

09.08.2020 20:25

Najmenej jeden život a približne dve desiatky zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu ráno na párty pod holým nebom vo Washingtone.

Bielorusko, voľby

Bielorusi volili, novinárov zatýkali, internet nefungoval. Vyhral Lukašenko

09.08.2020 19:10, aktualizované: 23:24

Bieloruské prezidentské voľby sprevádzalo zatýkanie novinárov, vypadávanie internetu a Minsk zaplnili vojenské vozidlá. Podľa prieskumu vyhral Lukašenko.

Andrej Danko

SNS spustila petíciu za predčasné voľby

09.08.2020 17:31

Mimoparlamentná SNS spustila v nedeľu zber podpisov pre vypísanie referenda za predčasné parlamentné voľby.

zeleznik52

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 114996x
Priemerná čítanosť článkov: 2674x

Autor blogu

Kategórie