Založ si blog

Anarchisti okupujú parlament – komu a čomu tým slúžia?

Skupina šiestich nezávislých poslancov NR SR, ktorá sa hlási k mimoparlamentnej koalícii PS – Spolu, už druhý deň sabotuje pokračovanie rokovania parlamentu a to tak, že trvalo obsadila rečnícky pult a jeho príslušenstvo. Toto svoje počínanie odôvodňujú tým, že plenárna schôdza údajne nebola zahájená v súlade s právnym poriadkom SR a navrhujú, aby v spore rozhodol Ústavný súd SR.

Pravda je taká, že Vláda SR pred týždňom konsenzuálne schválila návrhy troch zákonov a jedného uznesenia s tým, že požiadala NR SR, aby boli prerokované v skrátenom legislatívnom konaní.

Mimoriadna schôdza NR SR bola riadne zvolaná na 18 februára a aj zahájená, prezentovala sa parlamentná väčšina 77 poslancov a následne 79 poslancov hlasovalo za navrhnutý program. Tento výsledok je podstatný, schválený väčšinou hlasov, je demokratické rešpektovať ho! Poslanci Beblavý, Mihál, Poliačik, Suchánek a poslankyne Dubačová a Petriková sa rozhodli pre okupáciu, priniesli a na rečnícky pult postavili svadobnú tortu, odmietli všetky upozornenia a ignorovali opakované predsedom NR vykázanie z rokovacej sály. Stav okupácie trvá už druhý deň a zrejme bude pokračovať aj zajtra 20 februára.

Nakoľko ani tretí pokus pokračovať v prerušenej schôdzi NR SR nebol úspešný, je nevyhnutné prijať rozhodnutia smerujúce k obnoveniu poriadku, v zmysle zákona. Predseda NR Danko odmieta použitie sily na obnovenie poriadku, ale potom čo rokovalo opakovane poslanecké grémium a žiadny klub legitímnych poslancov nepodporil avantúru Beblavého a spol. sa vyjadril, že existuje riešenie, ktoré bude použité zajtra teda 20 februára a schôdza bude pokračovať. Premiér Pellegrini vyzval „tortových“ poslancov, aby ukončili svoj protest a vrátili sa k dôstojnej poslaneckej práci. Politické riešenie navrhujú Kiska aj Matovič.

Čo môže byť podniknuté pre obnovenie funkcie parlamentu? Ono totiž, práva jedného končia tam, kde ich uplatnenie zasahuje do práv iných. Ak bude do rokovacej sály inštalovaný prenosný rečnícky pult a stolík pre predkladateľa, bude zaujímavé sledovať čo podniknú naši anarchisti – obsadia aj ten? V takom prípade by som dal na nich hodiť maskovaciu sieť a inštalovať ďalší rečnícky pult.

Občania čakajú na rozhodnutie parlamentu, protest anarchistov ich utvrdzuje v tom, že nechcú pomáhať ľuďom. Nech teda vyjdú na vzduch a ukážu svoje pästičky, ktoré nikdy nedržali sekeru (Mihál, Poliačik) a porovnajú ich s päsťami dôchodcov, ktorí pracovali 40 – 50 rokov a dnes majú problém dôstojne prežiť! Vyzerá to tak, že ich viac ako dôchodky zaujíma ratifikácia Istanbulského dohovoru a spoliehajú sa na protekciu v prezidentskom paláci.

Isté je to, že pokiaľ niekto vkladal nádej do koalície PS Spolu, musí silno pochybovať o tom, či vsadil na správneho koňa. Dôsledkom týchto protestov bude volebný výsledok pod 7 % pre PS Spolu.

Katastrofický scenár vybledol, ale nahrádzajú ho nové strašidlá

01.04.2020

Matematický model šírenia pandémie koronavírusu na Slovensku, vypracovaný v IZP MZ SR zverejnený pred časom, bol naozaj strašidelne čierny. Pandémia mala kulminovať 22.6.2020, počet infikovaných obyvateľov mal byť 540 tisíc, 24 tisíc ich malo skončiť v nemocnici a 3 tisíc malo vyžadovať na prežitie pľúcny ventilátor. Včera predstavený aktualizovaný model toho [...]

Vtáka poznáš po perí a človeka po reči

28.03.2020

Z Igora Matoviča, politického chuligána a populistu non plus ultra, sa stal predseda vlády SR. Musíme to akceptovať, bude to veľké trápenie. Transformácia na štátnika pri jeho osobnostných špecifikách bude bolestný proces s neistým výsledkom. Namiesto populistických mega-sľubov musí vláda riešiť zápas s pandémiou koronavírusu a následne liečiť ekonomiku [...]

Balada o poľných a sťahovavých vtákoch

23.03.2020

O mega-hite SK popmusic V roku 1980 vyšiel prvý LP mladého Miroslava Žbirku s názvom „Doktor sen“ v ktorom sa nachádza aj skladba „Balada o poľných vtákoch“, ktorá patrí do zlatého fondu SK popmusic. Hudobne v originálnej nahrávke speváka sprevádzal len syntetizátor, tým viac vynikol skvelý text Kamila Peteraja. Tu je jeho malá časť o osude poľných vtákov: [...]

Černobyľ, požiar

Ukrajinskí hasiči bojujú s požiarom v zóne černobyľskej jadrovej elektrárne

05.04.2020 15:53

V ohnisku požiaru je radiácia vyššia ako prípustná norma.

zbraň, pištol, ozbrojenec, lúpež, krádež, zlodej, lupič

Muž v Rusku zastrelil päť ľudí, lebo sa hlučne rozprávali pod jeho oknom

05.04.2020 15:28

Obeťami sú štyria mladíci a jedna mladá žena.

Francúzsko, Nice, polícia

Pre útok nožom na juhovýchode Francúzska vyšetrujú troch Sudáncov

05.04.2020 15:21

Útok si vyžiadal dve obete na životoch a päť zranených.

Boris Kollár

Kollár: Veľmi by som rozmýšľal, či obmedziť pohyb počas sviatkov

05.04.2020 13:25

Veci by mali byť prijímané na základe odporúčania odborníkov, povedal Kollár.

zeleznik52

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 64671x
Priemerná čítanosť článkov: 2086x

Autor blogu

Kategórie