Založ si blog

To sme to dopracovali, Slovensko bude v semafore čierne alebo nie?

V rozprávkach, ktoré dnešné deti nepoznajú, mladý junák, často priamo kráľovič, prišiel k mestu, ktoré bolo celé čiernym súknom obtiahnuté na znak veľkého smútku a trápenia. Či už bol junák z urodzeného alebo len takého obyčajného stavu, problém vždy hravo vyriešil, zahlušil zlého draka – nech mal hoci aj 12 hláv!

Slovensko v boji s neviditeľným „drakom“ novým koronavírusom začalo dobre, no postupne sa v dôsledku zlého manažovania krízových opatrení neskúsenou vládou, stal z premianta lúzer. V počte zomrelých na COVID 19 pripadajúcich na sto tisíc obyvateľov sa zaraďujeme do poslednej pätorky na svete. Občania sú každodenne bombardovaní hysterickými informáciami o náraste počtu pozitívne testovaných, náraste počtu hospitalizovaných a počte úmrtí spôsobených COVIDOM. Často omieľanou frázou je „Denne nám tu umierajú stovky pacientov …“ a pritom to nie je pravda! Stovky musia byť aspoň dve a to sa ešte nikdy nestalo, aj keď kritické sú pondelky – čo je však len štatistický omyl, lebo cez víkendové dni je tok informácií o úmrtiach spomalený.

Celý január 2021 je v platnosti sprísnený „LOCKDOWN“, no podľa sledovaných parametrov vraj nezaberá! V januári bola použitá opakovane aj atómová zbraň v rukách Matoviča, celoplošné testovanie a v niektorých regiónoch bolo iniciatívne vykonané testovanie až 3 či 4 krát, ani to na vývoji nič podstatného nezmenilo! V nemocniciach je aktuálne 3.360 pacientov a preto sa nádej vkladá do zavedenia tzv. „COVID SEMAFORU“ od 8 februára. Tento dlhodobý plán schválila vláda ešte pred Vianocami s nádejou, že do 8 februára budú dosiahnuté parametre, ktoré umožnia aspoň lepšie okresy zaradiť do bordového stĺpca v ktorom sú oproti krajnému čiernemu stĺpcu isté úľavy. Aktuálne padá celé Slovensko do čierneho stĺpca a preto beží diskusia, či je možné urobiť v čiernom stĺpci nejaké zmeny. Postoj premiéra bol prezentovaný veľmi jasne, vraj by to pripomínalo „materskú škôlku“. Ak vláda rozhodne o spustení semaforu bez zjemnenia kritérií, tak celé Slovensko bude znášať opatrenia podľa čierneho stĺpca, vrátane zatvorenia výrobných podnikov a služieb s výnimkou kritickej infraštruktúry štátu. Potom sa môžeme oprávnene pýtať, načo boli dobré tie opakované manévre s testovaním obyvateľstva???

Za masovým testovaním Slovákov sa skrýva niečo, čo bolo starostlivo utajované! No, napriek priesakom šokujúcich informácií sa veselo testuje ďalej, nakupujú sa ďalšie milióny testov, tisícky ochranných odevov, respirátorov, rukavíc a iného materiálu. Že testovanie pandémiu nerieši? Nevadí! Januárové celoplošné testovanie si premiér ešte vyvzdoroval vydieraním, ale predstavitelia 3 koaličných strán unisono tvrdia, že to bolo naposledy! Veď uvidíme, kto z koho!

Prečo Slovensko ako jediný štát na svete realizovalo už dva krát celoplošné testovanie antigénovými testami, to je kľúčová otázka. Odpoveď ponúkajú nasledovné riadky:

Názov klinickej štúdie:

„Účinnosť skríningu založeného na rýchlom antigénovom teste v celej populácii pri znižovaní prevalencie infekcie SARS-CoV-2 na Slovensku“

Tento výskum (skríning) je financovaný zo zdrojov nadácie Bill & Melinda Gates Foundation, ďalej z prostriedkov programu Európskej únie pre výskum a inovácie, zdrojov britského Ministerstva zdravotníctva V. Británie a ďalších sponzorov. V 19. pracovnej skupine pôsobia aj: Pavol JarčuškaMarek Krajči a to naznačuje kde pramení posadnutosť, osobitne premiéra vlády SR: testovať celoplošne s použitím na to nevhodných, nepresných antigénových testov. Ako môže člen vlády SR utajene pracovať a občanov SR opakovane používať ako pokusné králiky? Testovaní občania SR nemali ani tušenia o tom, ako boli zneužití na cudzí biznis pri ktorom nemožno pochybovať o tom, že zneužitie a klamanie miliónov občanov nebolo zaujímavo honorované! Pán minister Krajči otázku novinárky odbil slovami, že je to hoax! Len či naozaj. Mali by to preskúmať investigatívni novinári a vo výsledku ukázať kto je kto!

Čo teda čaká Slovensko a ľudí žijúcich na Slovensku? Vláda musí rozhodnúť čo s rozliatym mliekom. Pravdepodobne predĺži núdzový stav – veď môže, aspoň si to myslia všetci koaliční dobrodruhovia a rozhodne o COVID SEMAFORE. Možnosti sú nasledovné:

  1. Spustenie semaforu sa odloží a bude sa hľadať prijateľný model, ktorý nezničí ekonomiku,
  2. Nateraz nesplniteľné kritériá, najmä počet pacientov v nemocniciach pod 2.500 sa zjemnia,
  3. Semafor vláda spustí v určenom termíne 8. februára bez zmien.

Všetky možnosti budú znamenať pre občanov tvrdé skúšky odolnosti a disciplíny. Práve deficit disciplíny pri výkone karantény a zákaze vychádzania je dôkazom minimálnej dôvery k manažérom pandémie. Vláde sa doteraz podarilo zasadiť tvrdé údery sociálnemu a tiež právnemu štátu, je načase zobrať riadiace páky z rúk tých, ktorí na dennej báze presvedčujú, že riadiť štát nevedia!

Vo volebnej kampani sa tvrdí muzika

21.03.2023

Upresnenie používaných pojmov: Demokratické strany a demokratickí voliči ….. Snaha rozdeliť politické strany, hnutia a dokonca aj voličov na demokratických a tých , je vo vyjadreniach pravicovo orientovaných strán chlebom každodenným. V prvom rade o demokracii nemôžu s čistým svedomím hovoriť predstavitelia strán, v ktorých demokracia nie je prítomná v stanovách [...]

Zbohom zbraniam (A Farevell to Arms, Ernest Hemingway, 1929)

03.03.2023

Román o láske, ktorá prišla v nevhodný čas, chcela ho poprieť a vymaniť sa z neho, a možno práve preto stroskotala. Heslo – odkaz: „Život je krutý, aj keď dáva zbohom zbraniam, šťastia sa nedočkáš!“ Zbrane sprevádzajú človeka od staroveku Už v dobe kamennej pračlovek používal opracovaný kameň ako pästný klin alebo hrot oštepu lebo poznal, že tak môže [...]

Poslať naše stíhačky na Ukrajinu? Prečo áno, prečo nie?

20.02.2023

Pro-ukrajinská vláda SR má problém! Velenie federálnej ČSA v roku 1991 pristúpilo k posilneniu protivzdušnej obrany SR, na leteckú základňu Sliač bola dislokovaná samostatná 81. stíhacia letka, spolu so zabezpečovacím práporom, bola základom pre vznik samostatných vzdušných síl OS SR. Ešte v tom istom roku bola preorganizovaná na 1. stíhací letecký pluk. Vo Zvolene [...]

Credit Suisse, UBS

Padli banky. Heger vysvetľuje, či sa Slováci majú obávať o vklady

24.03.2023 11:03

V USA zbankrotovala banka Silicon Valley Bank, vo Švajčiarsku zase Credit Suisse preberie finančný dom UBS. Mali by sa Slováci obávať o vklady?

spravodlivosť, váhy

Advokáti vítajú, že vláda odobrila novelu Trestného zákona, majú však výhrady

24.03.2023 10:32

Novela kladie okrem iného dôraz na ukladanie alternatívnych trestov.

Eduard Heger

Heger: Slovensko je pripravené poskytnúť svoje kapacity na výrobu munície

24.03.2023 09:54

Heger podčiarkol, že naša susedná krajina potrebuje muníciu rýchlo, pretože čelí veľkej ofenzíve zo strany Ruska.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19, aktualizované: 10:13

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 306392x
Priemerná čítanosť článkov: 3034x

Autor blogu

Kategórie