Založ si blog

Pol roka na Slovensku vládne „Zubatá“, nastane v pandémii sľubovaný obrat?

Čo sme sa od dnešných vládnych politikov napočúvali o údajných odvrátiteľných úmrtiach, ktorých naše zdravotníctvo vraj produkovalo cca 5.000 ročne. O presnosti tohto údaju možno viesť diskusie. Na celkový zdravotný stav obyvateľstva má totiž dosah aj kvalita životného prostredia, aj zdraviu neškodiace pracovné prostredie, aj životný štýl a stravovacie návyky, ktoré ako vieme, na Slovensku nepatria medzi vzorové. Ako sa hovorí, „Karma je zdarma“ a stalo sa, kritici „rozkradnutého zdravotníctva“ mali od 21 marca 2020 možnosť veci zmeniť a aj zmenili, ibaže k horšiemu!

Predčasné a prílišné sústredenie kapacít zdravotníctva na COVID 19

Prvá vlna pandémie na Slovensku ani pandémiou nebola, uverili sme v našu jedinečnosť. Ešte na začiatku októbra 2020 boli rozhodujúce čísla v porovnaní so susedmi viac ako priaznivé (k 30. septembru 2020 sme evidovali iba 54 úmrtí na COVID, denné prírastky úmrtí bolo možno počítať na prstoch. Desiatky vraj najlepších odborníkov zasadali celé dni na úrade vlády aj vo vládnom hoteli a riešili ako nedopustiť expanziu druhej vlny a skutočnú pandémiu. Navrhované opatrenia boli neraz korigované z politických dôvodov alebo prehodnocované pre ich zjavnú nelogickosť, no niektoré nezmysly prežívajú dodnes. Vláda vedené aktívnym premiérom vyrukovala s celoplošným testovaním aj núdzovým stavom. Zásahy do profilácie nemocníc znamenali odklady plánovaných intervencií, najmä operácií, vytváranie rezerv na tzv. červených (infekčných) zónach, horúčkovité zásobovanie ochrannými prostriedkami, zvyšovanie kapacít JIS a výbavy lôžok s podporou dýchania kyslíkom resp. pľúcnymi ventilátormi. Kapacita covidových lôžok presiahla číslo 4.000 o  mesiace skôr, ako to bolo reálne potrebné. Neexistovala metodika jednotného postupu liečenia pacientov s COVID 19 a tak sa dosiahol alarmujúci stav, kedy až 2,64% pacientov zomrelo!

Obete „Zubatej“ spôsobené Covidom alebo spájané s Covidom

Napriek úspešnému druhému SNP (prirovnanie exministra Krajniaka) sa „Zubatá“ s nabrúsenou kosou oháňala stále rýchlejšie a jej obetí pribúdalo raketovým tempom: k 31 decembru 2020 bol počet zomrelých na COVID = 2.250 a k dnešnému dňu (6 apríla 2021) je to už 10.156, čo znamená že v roku 2021 si COVID vzal až 7.906 životov, takže rok 2021 už teraz je podstatne horší ako bol celý rok 2020! Odvolávanie sa na nové mutácie koronavírusu, najmä britskú a juhoafrickú, je len chabou výhovorkou. Odborníci z poradných orgánov a bojovní politici by mali zliezť z fiktívnych barikád a občanom vysvetliť, čo urobili od októbra minulého roku, aby ochránili ich zdravie a životy. Výsledky ktoré v bojoch dosiahli sú na zaplakanie, ani len jednoduché veci ako registrácia na testovanie a očkovanie nefungujú správne, popravde by sa nemali pretŕčať v médiách, ale chodiť po kanáloch! Aktuálne počúvame ako sa situácia najmä v nemocniciach zlepšuje, načase! Ide totiž aj taká šuškanda, že nielen testovanie a očkovanie sa stalo pre niektorých skvelým biznisom, ale aj nemocnice si vylepšujú hospodárske výsledky tak, že ak sa dá, tak príčinou úmrtia je COVID. Okrem nemocníc praskali vo švíkoch aj pohrebné služby, krematória, cintoríny a na svoje si prišli aj ďalší zúčastnení na početných pohreboch. Podľa tempa očkovania si nemôžeme byť istí sľubmi, že toto leto bude OK. Podľa jednej teórie skratka OK sa vo vojne juhu proti severu používala ako oznam znamenajúci 0 mŕtvych. Žiaľ tempo očkovania nemôžeme výrazne zvýšiť, lebo nemáme dostatok vakcín! Kto za to prevezme zodpovednosť? Najskôr nikto, lebo sebareflexia je tu pojem neznámy!

Ako to bolo so štruktúrou celkovej úmrtnosti v roku 2020?

Celkom na Slovensku zomrelo v minulom roku 59.000 ľudí, čo je nárast oproti 5 ročnému priemeru +10%. Tých 5.565 nadbytočných obetí pozostáva z takmer 2 tisíc obetí obehovej sústavy, viac ako 1 tisíc obetí onkologických chorôb, už známych 2.250 obetí COVIDU 19 a zbytok tvoria tri stovky obetí ostatných chorôb. Tu je dôkaz, že prehnaná pozornosť, ktorá je venovaná COVIDU si vyžiadala pre zanedbanie zdravotnej starostlivosti dvojnásobne viac obetí iných ochorení a to nemožno považovať za normálne! Kto za to prevezme zodpovednosť? Zasa nikto? Alebo si počkáme na výsledky roku 2021, ktoré budú ešte oveľa dramatickejšie a potom niekoho rituálne obetujeme?

Skutočné či fiktívne piliere a tunely

25.11.2022

Bez ambície odborne definovať stavebné prvky a diela možno laicky povedať, že pilier je stavebný prvok spravidla zo železobetónu alebo ocele, ktorý slúži ako nosný alebo oporný diel stavby, napríklad mostu. Tunel je stavebné dielo, ktoré sa razí pod terénom za účelom uloženia cestného alebo železničného telesa (na tratiach ŽSR je 76 tunelov). Tunely sa po každej [...]

K vládnej kríze pristupuje kríza energetická

22.08.2022

Vládna kríza na Slovensku je logickým výsledkom zlých rozhodnutí voličov v 2020, keď dôveru vložili do rúk subjektom, ktoré dlhodobo vykazujú minimálnu kompatibilitu. Dôsledkom v poradí už druhej vládnej krízy je akási studená vojna medzi rezortom financií a rezortmi obsadenými nominantmi SaS, ale aj kooperácia MF s rezortmi zdravotníctva a práce sociálnych vecí [...]

Bude ako nebolo alebo od desiatich k piatim

19.08.2022

Krutá realita pri ktorej blednú koaličné sľuby V roku 2020 nám nová vláda SR sľubovala hory doly, lebo to bude TOP vláda SR a na dôvažok nebudú kradnúť, no nemilosrdne budú bojovať s korupciou a mafiou, ktorá prenikla na najvyššie poschodia moci! Pri pohľade na zostavu vedenú Igorom Matovičom mnohí pochybovali o jej schopnosti riadiť štát a vývoj udalostí im dal [...]

čína, covid

Vypočuli komunisti hlas ulice? Peking uvoľňuje covidové pravidlá

07.12.2022 14:52

Zdá sa, že na čínsky komunistický režim zabrali demonštrácie proti politike nulového covidu.

Peter Pčolinský

Sme rodina navrhuje predčasné voľby na september. Matovič: Nič som si nevšimol

07.12.2022 14:52

Igor Matovič ani hnutie OĽaNO nebudú podporovať predčasné voľby. V Sme rodina sa pripravujú na všetko.

taliban

Taliban vykonal prvú verejnú popravu od prevzatia moci v Afganistane

07.12.2022 14:32

Popravený Tadžmír bol na smrť odsúdený za päť rokov starú vraždu.

nemecko šľachtic Heinrich XIII. Princ Reuss

V Nemecku rozbili skupinu extrémistov, ktorá chcela s pomocou Ruska zvrhnúť vládu

07.12.2022 13:50

Vodcovia skupiny krajne pravicových extrémistov boli člen nemeckého šľachtického rodu a sudkyňa a bývalá poslankyňa AfD.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 288111x
Priemerná čítanosť článkov: 3065x

Autor blogu

Kategórie