Založ si blog

Skupinka čiernych oviec v OČTK likviduje právny štát, tu klamstvá a tajnosti iba škodia!

Pre pamätníkov

Skupinku nebezpečných lobistov odhalil počas svojej druhej vlády expremiér Dzurinda, okamžite odvolal riaditeľa NBÚ Mojžiša a parlamentnému výboru pre kontrolu SIS prezradil aj ciele skupinky, ktorá mala snahu dosiahnuť odvolanie riaditeľa SIS Pittnera a destabilizovala štát tým, že jej členovia usilovali o získanie štátnych zákaziek na hrane transparentnosti! Bezpečnostnú radu štátu Dzurinda zvolal dokonca aj pre neprístojné správanie Mikuláša Černáka na lyžiarskom svahu. Vstup do vily „Elektra“ polícia vyriešila plastickou trhavinou a spurného expremiéra Mečiara predviedla na výsluch. Najslávnejšia kauza z rokov 2005 a 2006 „Gorila“ bola odhalená v roku 2011, jediný trestne stíhaný dejateľ je vtedajší Generálny prokurátor.

Počas Ficových vlád mala podľa opozičných mýtov a povestí vzniknúť skupina oligarchov prepojených aj na špičky OČTK. Nebol však zdokumentovaný žiadny prípad zneužitia právomocí a marenia spravodlivosti orgánmi štátnej moci. Netreba zabúdať na to, že v tomto období boli prijaté mnohé opatrenia na potieranie kriminality ako sú vytvorenie ŠP, ŠTS, NAKA a PMJ v každom okrese. Špičkovým prokurátorom, sudcom a policajtom boli vytvorené nadštandardné podmienky.

Pre súčasníkov

Od 21 marca 2020 nastala pre SR nová doba, konečne mohli za silnými slovami nasledovať činy. Hnutie OĽaNO obsadilo v štvorkoalícii silové rezorty a začalo sa upratovanie v štáte. Samotní vládni predstavitelia za svoj najväčší úspech označujú výsledky v boji proti korupcii a mafii. Opozičným lídrom bolo opakovane odporúčané šúchať nohami pod stolom a čakať na čas, keď im na dvere zaklope NAKA. Keď zásahová jednotka NAKA v nočných hodinách vtrhla do domov v Kolárove a zadržala nájomných vrahov – nikto im nevyčítal použitie baranidla, ohlušujúcej a oslepujúcej pyrotechniky, ani to, že boli patrične vyzbrojení, ani ako s rozospatými kriminálnikmi urobili „krátky proces“. Lenže zábery z policajných náhlavných kamier nie sú v tme práve kvalitné, preto pri nasledujúcich zásahoch proti obvineným v TOP kauzách asistovali TV štáby, reportéri a fotografi. Kriminálny seriál pre verejnosť to je priam dokonalý. Prepad budovy PENTY komandom LYNKS o sile 50 kukláčov iste vojde do dejín kriminalistiky. Nepatričná demonštrácia sily jednoducho nemohla chýbať! Zadržaní boli vyšetrovateľom NAKA obvinení zo závažnej trestnej činnosti, najčastejšie korupčnej, zneužitia právomocí verejného činiteľa alebo zo zosnovania a podpory zločineckej skupiny. V zákonnej lehote prokurátor ŠP schválil návrh na väzobné stíhanie a ak obvinený namietal, rozhodnutie dozorujúceho prokurátora posvätil sudca ŠTS. Tak sa postupne napĺňal dávny sen večných „bojovníkov proti korupcii“, ako  budú v base bručať ich úhlavní politickí nepriatelia a ešte si za štátne urobia vo verejnosti parádne PR! Po kauze šéfa ŠHR sa rozvíjali akcie ako: Búrka, Víchrica, Očistec, Božie mlyny, Judáš, Mýtnik. V každej bolo zadržaných niekoľko „vinníkov“ a s nimi spolupracujúce osoby, vrátane oligarchov. Ušetrení neboli viacerí sudcovia, ani  policajní exprezidenti, špeciálny prokurátor, riaditeľ FS a iní. Šokujúco pôsobilo zadržanie vysokých funkcionárov SIS a vykonanie domovej prehliadky u ex-šéfa samotnej NAKA!

V hlavných úlohách účinkujú „spolupracujúci obvinení“  alias „kajúcnici“                                                                                                             

SIS vo svojej správe o závažných zisteniach (z januára a februára 2021) upozorňuje na existenciu skupinky vyšetrovateľov a operatívcov NAKA, prokurátorov ŠP a sudcov ŠTS, ktorí v súčinnosti manipulujú výpovede kajúcnikov a univerzálnych svedkov tak, aby vytvárali mozaiku a vzájomne sa verifikovali. V správe sú popísané konkrétne nálezy najmä v kauzách „Očistec, Božie mlyny, Judáš a Mýtnik“, ktoré sú verifikované a získané zákonným spôsobom tak, by mohli byť použité v TK, aj to kto sa na manipuláciách podieľal. Keď riaditeľ SIS nedostal patričnú spätnú väzbu – podal vo veci trestné oznámenie. Príznačné je, že už 11 marca bol komandom zadržaný riaditeľ SIS na základe svedeckej výpovede kajúcnikov Beňu a Makóa o jeho  korupcii a tiež to, že OČTK dodnes nepožiadali o zrušenie jeho mlčanlivosti. Väznený Pčolinský je tak umlčaný do aleluja. 17 mája sa uskutočnilo utajované stretnutie najvyšších ústavných činiteľov a funkcionárov  bezpečnostných zložiek na pôde SIS. Všetci účastníci počnúc p. prezidentkou tvrdili, že nerokovali o živých trestných veciach, ale pripustili, že rokovanie bolo veľmi závažné. Opozičná strana Smer SD iniciovala mimoriadnu schôdzu NR SR a napodiv, tá sa uskutočnila, dokonca prijala uznesenie v ktorom žiadala  predvedenie väzneného už ex-šéfa SIS Pčolinského, aby mohol v NR vystúpiť. Špeciálny prokurátor však NR SR nevyhovel! Predseda NR si však vyžiadal skrátenú verziu správy od súčasného riaditeľa SIS a prečítal ju!

Informácie o trestnej činnosti verejných činiteľov nemôžu byť utajované v zmysle prísl. zákona

Ako je na Slovensku zvykom, utajenie vydržalo len pár dní a dnes je dostupná na internete Kollárova správa, čiastočné komunikácie zúčastnených – pokyny ako majú kajúcnici a profi svedkovia vypovedať. Uniklo aj TO podané vo veci ex-šéfom SIS Pčolinským a ďalšie dokumenty. Trafené husi v OČTK gágajú, že v procese vyšetrovania sa výpovede kajúcnikov vždy verifikujú, lenže tajomstvo je v tom, že ten proces trvá mesiace aj roky a obvinený právom či neprávom, sa dusí vo vlastnej šťave. Minister vnútra vydal pokyn inšpekcii MV preverovať podozrenia. Zaznievajú postoje, že Inšpekcia MV na takú úlohu nestačí, mal by zasiahnuť GP a ak ani to nepomôže, musí NR SR vysloviť nedôveru vláde SR. Zaznievajú vo verejnosti informácie o podivných stretnutiach ex-premiéra Matoviča s TOP kajúcnikmi a zariadení ich prijatia do SIS ako agentov. SIS bol za to preukázateľne navýšený rozpočet o 20 miliónov €. Kto ťahá nitkami v skupinke? Nie je to sám Matovič???

Voliť či nevoliť? Koho voliť a koho nie!

26.09.2023

Kvantita ide na úkor kvality Oneskorené predčasné voľby sú za dverami, nastal čas pozrieť sa bližšie na kandidujúce subjekty a tak analyzovať kvalitné ponuky aj ponuky nekvalitné, až smiešne. Na Slovensku je v registri politických strán a politických hnutí cez 160 subjektov, z toho je tretina v likvidácii. Do parlamentných volieb 2023 sa zaregistrovalo 25 politických [...]

Oddeľujme pravdu od lží a demagógie

12.09.2023

V predvolebnom období je voličom tlačené do hláv veľa lží. Už je taká doba, že praxou overené pravdy sú často prekričané účelovými klamstvami a potom nečudo, že časť občanov – potencionálnych voličov stráca orientáciu a ako sa hovorí sadnú na lep tárajom a gágajom. Kto všetko sa zúčastňuje predvolebného diskurzu? Nielen politici vrátane kandidátov, ale [...]

Grafy ako zákerná zbraň v predvolebnom zápase

09.08.2023

Grafické zobrazenie množstva parametrov je isteže zrozumiteľnejšie ako prezentovanie samotných číselných hodnôt. Využíva sa často pri prezentáciách a to na najrôznejšie účely. Argumentácia s pomocou grafického zobrazenia hodnôt prostredníctvom stĺpcových alebo kruhových grafov sa využíva aj v TV diskusiách politikov. Kritici tejto metódy si osvojili heslo: „Z [...]

Kevin McCarthy

Trumpovský radikalizmus sa šíri, republikáni sa požierajú navzájom. Odvolali si vlastného šéfa snemovne

04.10.2023 16:26

Americká Snemovňa reprezentantov si odvolala šéfa. Kevin McCarthy prišiel o post, keď ho zomlel puč vo vlastnej Republikánskej strane.

Miroslav Výboh

Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o neprijatí obžaloby na podnikateľa Výboha

04.10.2023 15:47

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal ešte v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku.

ČR, SR, NATO

Česko sa pripravuje na obrannú vojnu. Chystá plán aj voči nepriateľovi s jadrovými zbraňami

04.10.2023 15:40

V dôsledku rastúcej agresivity Ruska je hlavnou úlohou českej obrannej politiky všestranná príprava na dlhotrvajúcu obrannú vojnu, zaznieva z Česka.

polícia mestská bratislava

Polícia našla v opustenej chátrajúcej budove v Bratislave prespávať dve deti

04.10.2023 15:37

V súčasnosti sa nachádzajú u opatrovníčky.