Založ si blog

Záhady očkovacej lotérie – hádanky na pokračovanie

Opakovať sto krát popísaný TV horor z nedele 15.augusta, kedy namiesto piatich výhercov splnila súťažné podmienky iba jedna zaočkovaná a 400 tisíc € zostalo visieť v lufte, by bolo nosením dreva do lesa. Zmena súťažných pravidiel natiahla čas medzi losovaním a rozhovorom po telefóne tak, že teraz nevedieť heslo môže iba analfabet alebo sluchovo aj zrakovo postihnutý bez asistenta. Zuzana zo Solivaru prišla o 400 000 € výhru preto, lebo prenos na web-stránke RTVS bol oproti živému vysielaniu oneskorený o takmer 20 sekúnd. Nikto zo zúčastnených tvorcov súťažných pravidiel na to neprišiel, ani z RTVS ani z MF – vysvetľoval autor pôvodnej myšlienky očkovacej lotérie Matovič a vyjadril svoj postoj slovami „Právo nemá byť len prísne, ale aj spravodlivé“. Nuž pravda je taká, že nielen TV vysielanie na internete je oneskorené oproti živému terestriálnemu vysielaniu, ale aj v káblových rozvodoch vzniká oneskorenie rádovo v sekundách. Nejde len o nižšiu rýchlosť šírenia signálu po kábloch, ale aj dobu potrebnú na preformátovanie signálu. Tvorcovia teda dbali viac na vytvorenie programu typu show, ako na spravodlivé podmienky pre zúčastnených! Právnici na MF si dodnes lámu hlavy, ako nešťastnú Zuzanu odškodniť a neporušiť zákon. V snahe chrániť osobné údaje výhercov sa TV diváci nedozvedia priezvisko výhercu, ale to neplatí o mene, stave, zamestnaní aj o plánoch na využitie prostriedkov z výhry. Moderátori spovedajú potencionálneho výhercu a tým vypĺňajú čas, údajný profesionál Forgáč nevie čo s rukami, preto si ľavú ruku strká do vrecka nohavíc. Pozornosť si zaslúži fakt, že notársky dozor nad priebehom losovania sa vykonáva on-line (cez TV obraz z inej miestnosti). Takýto dozor je len formálny ak nie priamo zbytočný!

Záhadný prenos dát pri losovaní 10 000 € prémií v pondelok až piatok

Kým pri nedeľnom show programe losujú výhercov 100 000 € prémie hostia relácie, v pracovných dňoch losuje piatich výhercov 10 000 € jeden z moderátorov za asistencie slečny Barborky. Prebieha to takto: Barborka otvára dvierka na osudí v ktorom je cca 2 milióny lístkov, moderátor (ka) vytiahne jeden lístok a prečíta na kameru krstné meno a bydlisko nádejného výhercu a teraz pozor!!! V tom momente sa na obrazovke objaví nielen meno a bydlisko, ale aj jedinečný 12 miestny kód pridelený pri registrácii do očkovacej lotérie. Moderátor (ka) s asistentkou takto pokračuje k ďalším dvierkam, až kým nemá v ruke 5 lístkov nádejných výhercov, odovzdá ich asistentke Barborke a požiada ju, aby ich odovzdala v zákulisí, kde sedia zástupcovia MF a RTVS.  Po minútke dvoch moderátor (ka) oznámi divákom, že losovanie prebehlo v poriadku a blahoželá výhercom.

Hoci takto prebehlo už 8 losovaní, nikto si nevšimol tú záhadu hodnú Harry Pottera, ako je to možné zvládnuť po technickej stránke? Má moderátor (ka) v ruke či v rukáve nejaký špičkový skener ktorým sú bleskovo odčítané dáta zo zlosovacieho lístka, vrátane 12 miestneho kódu a odoslané do riadiaceho počítača s databázou zaregistrovaných občanov, ktorý okamžite vydá výsledok vyhľadávania a samozrejme odovzdá informácie na riadiaci pult živého vysielania RTVS, to všetko v čase 0,1 sek. Myslím, že je to čistá Sci-fi.

Podľa môjho predpokladu to môže byť nasledovne:

  1. Vysielanie nejde naživo, ale zo záznamu, pričom sú elektronickým strihom odstránené hluché miesta čakania na identifikáciu výhercu v systéme. Takto upravený program preberajú a vysielajú aj iné TV.
  2. Ide o hrubú manipuláciu a podvod na divákoch a postup je nasledovný. Zúčastnení manipulátori ( bez notára) vylosujú ešte pred akože živým vysielaním 5 výhercov, identifikujú ich v systéme a vysielanie je len divadielko. Moderátor (ka) nečíta meno a bydlisko výhercu zo zlosovacieho lístka, ale zo svojej pamäte, resp. podľa pokynov zo zákulisia, ktoré dostáva na mikro-port.
  3. Nech je to tak, či tak vysielanie vzbudzuje dôvodné podozrenie, že s prémiami sa manipuluje a sú vytvorené podmienky na cielený výber vysokých prémií. Mali by sa na to pozrieť príslušné orgány štátu, predsa ide o manipuláciu = rozkrádanie prostriedkov štátneho rozpočtu.

Doslov: Je signifikantné, že prakticky všetko čo pochádza z dielne Igora Matoviča smrdí podvodom. Za tejto situácie by malo do RTVS vtrhnúť komando NAKA a IN FLAGRANTI zadržať páchateľov obludnej podvodnej hry, ktorá vo svojej podstate je korupciou v priamom prenose!

 

V poslednej minúte nám vykypelo z hrnca, prečo?

05.07.2024

S výsledkami našich športovcov v tomto roku môžu byť spokojní iba tí najzanietenejší fanúšikovia. Spokojné sú stávkové kancelárie a nepochybne aj komerčné televízie, ktoré nám sprostredkovali športové prenosy a nepochybne urobili dobrý biznis. Sklamali hokejisti, kedy mnohí odborníci tvrdili, že tohtoročný výber kanadského trénera je oveľa silnejší ako boli [...]

Básnici idú do neba, ale len niektorí

20.06.2024

Básnici a spisovatelia patria do elity každej kultúrnej spoločnosti. Dostáva sa im uznania aj stovky rokov po smrti – tým najlepším. Samozrejmým predpokladom básnikov je excelentná inteligencia a boží dar nevšedného talentu k tvorbe textov, ktoré prežijú veky. Ako Slovensko prišlo o „básnika“ V polovici mája 2024 sa Slovenskom rozšírila správa o šokujúcom [...]

Paradoxy v našej politike sú časté

02.05.2024

Paradox vo všeobecnosti znamená protirečivé až nezmyselné tvrdenie alebo výpoveď. Paradoxných tvrdení a výpovedí sa vyskytuje v našej politike neúrekom a spôsobujú to, že tieto praktiky prenikajú do povedomia občanov v takej miere, že niektoré priam zľudovejú. Nasleduje zopár príkladov. Správa sa ako neriadená strela – takto onálepkovaný politik alebo iná [...]

Policajný potápač

Na rieke Laborec sa topil mladík, našli ho horskí záchranári bez známok života

14.07.2024 22:17

Mladík zo Slovenska bol nezvestný od soboty.

Joe Biden

Trump plány po atentáte nemení. Biden vyzval Američanov na jednotu, vystúpi s prejavom

14.07.2024 22:10

Identifikovali obeť streľby na Trumpovom mítingu.

Election 2024 Trump

Koľko zarábajú v USA ochrankári, ktorí strážia aj Trumpa, a čo musia zvládnuť? Ich predchodcovia odhaľovali falošné doláre

14.07.2024 18:00

Adept na ochrankára v najvýkonnejšom veku musí zvládnuť 55 kľukov za minútu, aby dostal najlepšiu známku. Čo sa týka žien, kľukov má byť 40.

PREZIDENT: Prevzatie Prezidentského paláca

Rozdelenie nám škodí. Zmierime sa s tým, že iný názor nie je existenčná hrozba?

14.07.2024 18:00

Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!