Založ si blog

Záhady očkovacej lotérie – hádanky na pokračovanie

Opakovať sto krát popísaný TV horor z nedele 15.augusta, kedy namiesto piatich výhercov splnila súťažné podmienky iba jedna zaočkovaná a 400 tisíc € zostalo visieť v lufte, by bolo nosením dreva do lesa. Zmena súťažných pravidiel natiahla čas medzi losovaním a rozhovorom po telefóne tak, že teraz nevedieť heslo môže iba analfabet alebo sluchovo aj zrakovo postihnutý bez asistenta. Zuzana zo Solivaru prišla o 400 000 € výhru preto, lebo prenos na web-stránke RTVS bol oproti živému vysielaniu oneskorený o takmer 20 sekúnd. Nikto zo zúčastnených tvorcov súťažných pravidiel na to neprišiel, ani z RTVS ani z MF – vysvetľoval autor pôvodnej myšlienky očkovacej lotérie Matovič a vyjadril svoj postoj slovami „Právo nemá byť len prísne, ale aj spravodlivé“. Nuž pravda je taká, že nielen TV vysielanie na internete je oneskorené oproti živému terestriálnemu vysielaniu, ale aj v káblových rozvodoch vzniká oneskorenie rádovo v sekundách. Nejde len o nižšiu rýchlosť šírenia signálu po kábloch, ale aj dobu potrebnú na preformátovanie signálu. Tvorcovia teda dbali viac na vytvorenie programu typu show, ako na spravodlivé podmienky pre zúčastnených! Právnici na MF si dodnes lámu hlavy, ako nešťastnú Zuzanu odškodniť a neporušiť zákon. V snahe chrániť osobné údaje výhercov sa TV diváci nedozvedia priezvisko výhercu, ale to neplatí o mene, stave, zamestnaní aj o plánoch na využitie prostriedkov z výhry. Moderátori spovedajú potencionálneho výhercu a tým vypĺňajú čas, údajný profesionál Forgáč nevie čo s rukami, preto si ľavú ruku strká do vrecka nohavíc. Pozornosť si zaslúži fakt, že notársky dozor nad priebehom losovania sa vykonáva on-line (cez TV obraz z inej miestnosti). Takýto dozor je len formálny ak nie priamo zbytočný!

Záhadný prenos dát pri losovaní 10 000 € prémií v pondelok až piatok

Kým pri nedeľnom show programe losujú výhercov 100 000 € prémie hostia relácie, v pracovných dňoch losuje piatich výhercov 10 000 € jeden z moderátorov za asistencie slečny Barborky. Prebieha to takto: Barborka otvára dvierka na osudí v ktorom je cca 2 milióny lístkov, moderátor (ka) vytiahne jeden lístok a prečíta na kameru krstné meno a bydlisko nádejného výhercu a teraz pozor!!! V tom momente sa na obrazovke objaví nielen meno a bydlisko, ale aj jedinečný 12 miestny kód pridelený pri registrácii do očkovacej lotérie. Moderátor (ka) s asistentkou takto pokračuje k ďalším dvierkam, až kým nemá v ruke 5 lístkov nádejných výhercov, odovzdá ich asistentke Barborke a požiada ju, aby ich odovzdala v zákulisí, kde sedia zástupcovia MF a RTVS.  Po minútke dvoch moderátor (ka) oznámi divákom, že losovanie prebehlo v poriadku a blahoželá výhercom.

Hoci takto prebehlo už 8 losovaní, nikto si nevšimol tú záhadu hodnú Harry Pottera, ako je to možné zvládnuť po technickej stránke? Má moderátor (ka) v ruke či v rukáve nejaký špičkový skener ktorým sú bleskovo odčítané dáta zo zlosovacieho lístka, vrátane 12 miestneho kódu a odoslané do riadiaceho počítača s databázou zaregistrovaných občanov, ktorý okamžite vydá výsledok vyhľadávania a samozrejme odovzdá informácie na riadiaci pult živého vysielania RTVS, to všetko v čase 0,1 sek. Myslím, že je to čistá Sci-fi.

Podľa môjho predpokladu to môže byť nasledovne:

  1. Vysielanie nejde naživo, ale zo záznamu, pričom sú elektronickým strihom odstránené hluché miesta čakania na identifikáciu výhercu v systéme. Takto upravený program preberajú a vysielajú aj iné TV.
  2. Ide o hrubú manipuláciu a podvod na divákoch a postup je nasledovný. Zúčastnení manipulátori ( bez notára) vylosujú ešte pred akože živým vysielaním 5 výhercov, identifikujú ich v systéme a vysielanie je len divadielko. Moderátor (ka) nečíta meno a bydlisko výhercu zo zlosovacieho lístka, ale zo svojej pamäte, resp. podľa pokynov zo zákulisia, ktoré dostáva na mikro-port.
  3. Nech je to tak, či tak vysielanie vzbudzuje dôvodné podozrenie, že s prémiami sa manipuluje a sú vytvorené podmienky na cielený výber vysokých prémií. Mali by sa na to pozrieť príslušné orgány štátu, predsa ide o manipuláciu = rozkrádanie prostriedkov štátneho rozpočtu.

Doslov: Je signifikantné, že prakticky všetko čo pochádza z dielne Igora Matoviča smrdí podvodom. Za tejto situácie by malo do RTVS vtrhnúť komando NAKA a IN FLAGRANTI zadržať páchateľov obludnej podvodnej hry, ktorá vo svojej podstate je korupciou v priamom prenose!

 

Prezidentskí kandidáti, bojovníci a tí druhí

19.02.2024

Prezidentské voľby v napätej spoločenskej atmosfére Občania SR si zvolia nového prezidenta v priamych voľbách vo dvoch kolách, lebo možnosť aby získal niektorý kandidát v prvom kole viac ako polovicu hlasov všetkých oprávnených voličov, je sci-fi. Vo voľbách by mali vybrať osobnosť, ktorá má predpoklady pre zastávanie najvyššej ústavnej funkcie v období 5. [...]

Stratil Andrej Danko politický kompas alebo je to vážnejšie?

11.01.2024

V období sviatkov väčšina politikov odložila zbroj a venovala sa obyčajným ľudským radostiam a starostiam. No našli sa aj výnimky z ktorých najviac „bodoval“ Andrej Danko – predseda SNS a podpredseda NR SR. Vo viacerých mediálnych výstupoch zahral rolu prognostika a veštca, vyjadroval obavy o stabilitu vládnej koalície a prezrádzal „tajomstvá“ z koaličnej [...]

Kto odhalí a potrestá volené podvody beťára Matoviča?

13.11.2023

Najnovšia „ATOMOFKA“ poslanca Matoviča bola ohlásená v deň ustanovujúcej schôdze NR SR (25.10.2023), keď sa verejnosť dozvedela, že politické hnutie „OĽaNO a priatelia“ zmenilo svoj názov na „SLOVENSKO“ a nové meno je už zaregistrované v Registri politických strán a hnutí MV SR. Vyvolalo to živú diskusiu, jedni podávajú žaloby a žiadajú názov zrušiť, [...]

Alternatíva pre Nemecko / AfD /

Najmenej od júna. Krajne pravicovej AfD klesajú preferencie, stále je však pred Scholzom

20.02.2024 23:29

V prípade, že by sa voľby konali v nedeľu, opozičná Kresťanskodemokratická únia (CDU/CSU) by získala 30 %.

charkov

Tri štvrtiny z USA, 16 % z Európy. Kimove rakety vraždiace na Ukrajine sú zo západných súčiastok

20.02.2024 22:56

Severná Kórea si západné komponenty pre svoje zbrane zaobstaráva napriek prísnym sankciám, následne ich používa Moskva.

protest farmárov, Poľsko

Nahnevaní poľskí roľníci v uliciach. Traktorista žiadal Putina: Urob poriadok s Ukrajinou i Bruselom. Vyšetruje ho polícia

20.02.2024 22:40

Poľskí roľníci pokračovali v protestoch proti dovozu ukrajinských potravín a politike Bruselu. Pomohli si aj kontroverzným plagátom.

Vladimir Kara-Murza

Kara-Murza tvrdí, že Navaľného dal zabiť Putin: Bol jeho osobným väzňom. Pripomenul 307 obetí z roku 1999

20.02.2024 22:14

Pomstychtivý, zbabelý, chamtivý starec zničí každého, v kom vidí ohrozenie svojej moci, napísal o Putinovi väznený politik.