Založ si blog

Hlásne trúby už majú budúceho premiéra, dokonca aj prezidenta

Poučenie z histórie ….. Izraeliti pri dobíjaní Knaánu (1300 rokov pred n, l.) dorazili k pyšnému a bohatému mestu Jericho, obohnanému vysokými hradbami. Nepoznali spôsob, ako prekonať vysoké hradby, po porade s Bohom zvolili postup, ktorý by bez božej pomoci nebol úspešný. Mesto neobliehali, ale ho obchádzali dookola sprievodom, kde za čelnými bojovníkmi boli siedmi kňazi s mohutnými trúbami a za nimi zbytok armády. Každý deň v týždni obchádzal sprievod mesto viac a viac krát, pričom hlasné trúbenie sa rozliehalo po celom meste. Na siedmy deň obišiel sprievod mesto Jericho sedem krát a zvuk trúb bol taký silný, že hradby popraskali a zrútil sa aj strážne veže. Izraeliti potom ľahko vnikli do mesta a premohli obrancov.

Trúby z Jericha v prenesenom význame vytrubujú aj na Slovensku ….. Medzi trúby z Jericha možno smelo zaradiť masové médiá, vrátane tzv. hlavného prúdu, mediálny priestor prístupný verejnosti tiež ovládajú silní a bohatí, NGO alebo po našom neštátne organizácie dokonca nazývané aj neziskové, pletúce sa do politiky a riadenia spoločnosti financujú či podporujú tiež len silní a bohatí. Politické strany, straničky, hnutia a hnutíčka aj narýchlo vykvasený politický planktón – tí všetci vytrubujú do sveta svoje „pravdy“ až z celej tej kakofónii a vreskotu zalieha v ušiach, obrazne povedané praskajú ľuďom lebky,.

Dve agentúry, ktoré robia prieskumy volebných preferencií na zákazku IPSOS a NMS dostali zadanie od kontroverzných médií, napríklad DENNÍKA N a v priebehu júna namerali preferencie podľa hesla „Čo sa babe chcelo to sa jej prisnilo“. SMER SD síce ponechali na vedúcom mieste, ale na druhé miesto presadili hnutie PROGRESÍVNE SLOVENSKO (PS) ktoré dosiahlo i presiahlo métu 15% a HLASu SD namerali až tretie miesto! Nikoho z mienkotvorných celebrít netrápi, že na štvrtom mieste sa s prehľadom umiestňujú údajní extrémisti z hnutia REPUBLIKA. No témou dňa bol pád preferencií HLASU SD, ktorý vraj je zákonitý. Agentúra AKO urobila prieskum s otázkou „Ktorý politik najviac spĺňa vaše predstavy o budúcom premiérovi vlády SR po septembrových voľbách“ – jasným víťazom bol Peter Pellegrini a s odstupom bol druhý Robert Fico. Až tretí Michal Šimečka. Výsledky prieskumov boli signálom pre hlásne trúby, aby nabrali vzduch do pľúc a začali vytrubovať 3,5 mesiaca pred voľbami o tom, ako PS môže zaútočiť dokonca na vedúcu pozíciu a jeho líder Michal Šimečka môže zostaviť vládu s HLAS SD, SASKOU a SME RODINA. Táraniny na n-tú!!! Hlas nepôjde do koalície s PS a SASKOU a SME rodina nemusí vôbec prejsť do parlamentu, a dobrý výsledok PS odpíše aj SASKU. Objavilo sa aj vyjadrenie vraj politológa GRIGORIJA M, že si vie predstaviť MIchala Šimečku na čele novej vlády. Bude zaujímavé sledovať ako bude miláčik slonov (Šimečka) podporovaný hlásnymi trúbami. Nádejný premiér bol hosťom dvoch nedeľných diskusných relácií a výsledok? Rozpaky z vystúpení Šimečku. Zveriť krajinu tomuto strapatému chlapčiskovi? To by bol experiment podobný tomu s Igorom Matovičom.

Sotva doznelo vystúpenie pani prezidentky 20. 6. o tom, že nebude kandidovať v budúcoročných voľbách a už bežali v spravodajskej televízii TA 3 titulky, že sa očakáva ohlásenie kandidatúry Ivana Korčoka. Spravodajské relácie v elektronických médiách, reporty a komentáre v printových médiách sa mudrovaním o skutočných príčinách rezignácie p. prezidentky a nádejných kandidátoch na prezidenta len tak hemžia. Hoci nikto z nich oficiálne nepotvrdil kandidatúru, médiám a ich hlásnym trúbam to neprekáža. Hlavným či najvážnejším kandidátom na prezidenta SR je Ivan Korčok (lebo je z rovnakého cesta ako Čaputová).

Hlásne trúby trúbia do hláv voličom ….. Najlepším premiérom bude Michal Šimečka – dajte mu svoj hlas, lebo ináč bude so Slovenskom zle, nedobre – vráti sa mafia a rozkrádanie spoločného majetku a eurofondov!

Najlepším prezidentom SR bude Ivan Korčok – dajte mu svoj hlas, aby sa zachovala naša zahraničná orientácia na EÚ a NATO. Pán Korčok bol krátko aj veľvyslancom v USA a najlepšie vie čo a ako.

Zostáva veriť, že hlásne trúby neotrávia myslenie voličov do tej miery, aby si dali nadiktovať cudzie záujmy!

 

 

Voliť či nevoliť? Koho voliť a koho nie!

26.09.2023

Kvantita ide na úkor kvality Oneskorené predčasné voľby sú za dverami, nastal čas pozrieť sa bližšie na kandidujúce subjekty a tak analyzovať kvalitné ponuky aj ponuky nekvalitné, až smiešne. Na Slovensku je v registri politických strán a politických hnutí cez 160 subjektov, z toho je tretina v likvidácii. Do parlamentných volieb 2023 sa zaregistrovalo 25 politických [...]

Oddeľujme pravdu od lží a demagógie

12.09.2023

V predvolebnom období je voličom tlačené do hláv veľa lží. Už je taká doba, že praxou overené pravdy sú často prekričané účelovými klamstvami a potom nečudo, že časť občanov – potencionálnych voličov stráca orientáciu a ako sa hovorí sadnú na lep tárajom a gágajom. Kto všetko sa zúčastňuje predvolebného diskurzu? Nielen politici vrátane kandidátov, ale [...]

Grafy ako zákerná zbraň v predvolebnom zápase

09.08.2023

Grafické zobrazenie množstva parametrov je isteže zrozumiteľnejšie ako prezentovanie samotných číselných hodnôt. Využíva sa často pri prezentáciách a to na najrôznejšie účely. Argumentácia s pomocou grafického zobrazenia hodnôt prostredníctvom stĺpcových alebo kruhových grafov sa využíva aj v TV diskusiách politikov. Kritici tejto metódy si osvojili heslo: „Z [...]

Detská fakultná nemocnica Košice

Situácia v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach je alarmujúca, dôvodom je žltačka

04.10.2023 14:54

Nemocnica nemá kam umiestniť pacientov s inými diagnózami.

útočná puška samopal m4a1 karabína zbraň vojak americký usa

Slovensko nakúpi americké útočné pušky. Nahradia samopal vzor 58

04.10.2023 14:05

Ambíciou je zabezpečiť pre OS SR 24 777 útočných pušiek kalibru 5,56 milimetra s príslušenstvom.

Fico, Musk, Trump

Fico, Musk či Trump. Teší sa už Putin, že sa podpora Západu pre Ukrajinu oslabí?

04.10.2023 14:00

Slovensko sa po voľbách v denníku Financial Times zaradilo k Spojeným štátom. V USA si noviny všímajú dianie v Kongrese a na Slovensku výhru Roberta Fica.

boris kollár

Kollár k akcii NAKA: Smiešny policajný cirkus. Na piatich autách po pár faktúr, ktoré už dávno majú

04.10.2023 13:53

Podľa šéfa Sme rodina ide iba o pokus prekryť nezvládnutú situáciu s migrantmi na hraniciach.