Založ si blog

Extrémista Fico, daňoví podvodníci Kiska, Daňo a iné príbehy

Čo týždeň dal

V uplynulom týždni sa stali závažné udalosti s dopadom na celú spoločnosť. Tlačové orgány opozície zverejnili video z roku 2009, osoby a obsadenie: Dobroslav Trnka a Ján Počiatek. Parlament hladko schválil rozpočet na rok 2020, NAKA vzniesla obvinenia voči Robertovi Ficovi, Andrejovi Kiskovi aj Martinovi Daňovi. V Prešove výbuch plynu zdevastoval panelák. V sobotu sa konal slávnostný snem strany Smer SD k 20 výročiu vzniku strany.

Nepochybne v NAKA vytvorený tím vyšetrovateľov preskúma podrobne okrem iných aj „debatu“ medzi Trnkom a Počiatkom, vypočuje aktérov, no najmä zistí či ich chvastavé a pripité reči zakladajú trestno-právnu zodpovednosť.

Každoročné lamentácie opozície a odborných útvarov nad rozpočtom verejnej správy netrvali dlho, rokovanie  parlamentu o rozpočte sa skončilo za 8 hodín. Volanie záškodníkov a sabotérov po rozpočtovom provizóriu nebolo vládnou koalíciou vypočuté. Chvála Bohu.

Podľa publikovanej správy vyšetrovateľ NAKA konal na pokyn špeciálneho prokurátora v prípade obvinenia Kisku už v utorok 3 decembra, verejnosť bola informovaná o vznesení obvinenia Ficovi vo štvrtok 5 decembra a o vznesení obvinenia Kiskovi v piatok 6 decembra. Otázku prečo, bola informácia o obvinení Kiskovi zverejnená až deň po zverejnení obvinenia Ficovi, prenechám konšpirátorom. Podľa niektorých reakcií politikov, politológov a komentátorov, bolo to riadené z centrály Smeru s cieľom urobiť pred verejnosťou z Fica mučeníka a poškodiť Kiskovi. To je samozrejme nezmysel.

Svojský kandidát na funkciu prezidenta SR v tohtoročných voľbách, „Don Chichot“, ktorý nebojuje s veternými mlynmi na koni s kopijou, ale nosí všade zapnutú kameru, Martin Daňo sa dopusti daňových deliktov, akýže to paradox: Daňo nezaplatil riadne dane a tým sa zaradil medzi daňových podvodníkov!

Tragédia v Prešove bola zavinená mini-kolektívom subdodávateľa, ktorí mal pripraviť trasu pre nové elektrické káble. Aby nemuseli prekopávať chodníky a cestičky na sídlisku, používali hydraulickú súpravu na pretlačenie kovovej rúry popod cesty a chodníky. Chybili v tom, že pred predmetným bytovým domom prerušili aktívne plynové potrubie. Plyn prenikal popri potrubí a cez voľné priestory v budove stúpal do horných poschodí. Potom stačila iskra aby nastal devastačný výbuch a nasledovné požiare. Čisté svedomie nemajú ani správca a majitelia bytov, ktorí si zrekonštruovali svoj dom pred dvomi rokmi a nedodržali niektoré protipožiarne predpisy, ba ani vytýkané vady neodstránili.

Snem Smeru SD sa konal v sobotu 7 decembra za účasti 920 delegátov, ale bez predsedu Roberta Fica. Infarktový krvný tlak ho prinútil odísť do nemocnice, jeho úlohu zastal so cťou podpredseda Peter Pellegrini.

Hanobil Fico národ, rasu, presvedčenie, podnecoval k nenávisti alebo schvaľoval trestný čin?

NS SR v odvolacom konaní odsúdil vyjadrenia bývalého poslanca ĽSNS Mazureka ako vinného zo spáchania TČ a vymeral mu pokutu 10 tisíc €. Dva dni nato Robert Fico zverejnil krátke video v ktorom komentoval rozhodnutie NS slovami, „Mazurek povedal to čo si myslí väčšina národa, keď niekoho popravíte za pravdu urobíte z neho národného hrdinu“. Tiež položil otázku „To sa mám báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém“? Kto chápe tieto slová ako hanobenie alebo podnecovanie nenávisti, musí byť zvlášť jemnocitný. Jediným slovom nebol schvaľovaný trestný čin spáchaný exposlancom Mazurekom. Zdá sa, že ide o potvrdenie snahy vytvárať z tejto etnickej skupiny chránený druh aj na Slovensku. Je príznačné, že komunita Rómov sa na Slovensku cíti dobre, že sa rozrastá a neuteká do zahraničia, že v mnohých obciach sa rómska otázka vyriešila alebo úspešne rieši, no dosť je aj opačných prípadov. Poslanecký klub za Smer SD sa ako jeden muž postavili za svojho predsedu a prehlásili, že súhlasia s tým, čo povedal Fico v predmetnom videu. NAKA sa vraj zaoberá aj týmto postojom poslancov. Veď uvidíme, či z tohto mraku zahrmí a zaprší. Zákonným orgánom patrí právo rozhodnúť vo veci, ostatní to majú rešpektovať čo však neznamená, mlčať a nebrániť svoju pravdu.

Je obvinenie Andreja Kisku ako organizátora daňového podvodu aktom policajnej mafie, alebo?

Predvolebnú a volebnú kampaň v rokoch 2013-2014 financoval občan Kiska cez svoju firmu KTAG. Už ako prezident SR vysvetľoval kauzu slovami „V apríli 2014 vznikol nárok na vrátku DPH“, príslušný daňový úrad nárok na vrátenie DPH v objeme vyše 146 tisíc € neuznal, firma dorubenú daň zaplatila aj s pokutou. Na prvý pokus bola vec vyšetrovateľom PZ v Poprade odložená. Na zásah GP vec prevzala NAKA a bolo opätovne preskúmané financovanie kampaní vyhodnotené ako nezákonné, lebo KTAG nemala tento druh činnosti vo svojom portfóliu uvedené. Vo februári 2019 bolo vznesené obvinenie konateľovi KTAG za spáchanie TČ daňového podvodu. Už vtedy sa pán exprezident vyjadril pre médiá s tým, že po skončení mandátu mu hrozí basa od 5 do 12 rokov odňatia slobody. Pre verejnosť si vymyslel údajné vydieranie a pomstu Roberta Fica za nevymenovanie za predsedu ÚS SR. Ako bolo oznámené 6 decembra 2019 obvinenie Andrejovi Kiskovi bolo vznesené na základe dôkladného dokazovania, posudkov súdnych znalcov a svedeckých výpovedí. Reakcia Kisku bola signifikantná: na TB dal svojej paranoji voľný priebeh, vraj ide o špinavú politickú kampaň, pomstu Roberta Fica a akt policajnej mafie, ktorú ovláda. Je skutočne poľutovaniahodné, že človek s takými vysokými ambíciami dokáže povedať čo mu slina na jazyk prinesie. Akosi mu nedochádza, že daňové delikty sú považované v každej slušnej spoločnosti za neprípustné a mimoriadne protispoločenské. Ak budú OČTK konať efektívne, bude Andrej Kiska obžalovaný v krátkej dobe a postavený pred súd. Na volebný výsledok, ktorým porazí Roberta Fica môže zabudnúť. V prípade obžaloby by mal rezignovať na svoje plány prevziať moc v krajine! Minulosť Andreja Kisku je však ešte temnejšia a žiadne milosrdenstvo ho nevyviní zo spáchaných skutkov. Doteraz nebola celkom odkrytá pravda o skupovaní pozemkov pod Tatrami, len v roku 1999 Andrej Kiska kúpil 10 pozemkov vo Veľkom Slavkove za smiešne sumy a od bieleho koňa. Jeden súd o pozemok už prehral. Otvára sa ďalšie vyšetrovanie o činnosti pozemkovej mafie, tu falošná hra na Nevedka nepomôže. Každopádne bude zaujímavé sledovať vývoj udalostí, no už dnes je isté, že tí ktorí vsadili na Andreja Kisku budú musieť prepriahať. Mal by poslúchnuť radu sudcu Radačovského, bola úprimná.

Poučenie z krízového vývoja spoločnosti po voľbách v roku 2010

25.02.2020

V roku 2010 skončilo 4 ročné volebné obdobie koalície Smer SD – HZDS – SNS nazývané aj prvá Ficova vláda. V tomto období SR vstúpilo do Schengenského priestoru a od 1.1.2009 aj do Eurozóny viac »

Anarchisti okupujú parlament – komu a čomu tým slúžia?

19.02.2020

Skupina šiestich nezávislých poslancov NR SR, ktorá sa hlási k mimoparlamentnej koalícii PS – Spolu, už druhý deň sabotuje pokračovanie rokovania parlamentu a to tak, že trvalo obsadila rečnícky viac »

Maturita pre poslancov a pani Prezidentku

16.02.2020

Pred týždňom vyšli hneď tri prieskumy volebných preferencií, na základe ktorých sa lídrom demokratickej opozície zastrájajúcej sa prevziať po voľbách moc, stalo hnutie OĽaNO. Už nie PS viac »

Klaus Iohannis

Rumunský prezident poveril zostavením vlády ministra financií Florina Citu

26.02.2020 22:05

Podľa analytikov je tento prezidentov krok súčasťou jeho plánu na vypísanie predčasných volieb.

Zuzana Čaputová

Ústavní činitelia vyzvali k voľbám. Účasťou podľa Čaputovej prijímame spoluzodpovednosť za štát

26.02.2020 19:50, aktualizované: 20:00

Podľa prezidentkiných slov sme si v deň volieb všetci rovní, lebo každý má len jeden hlas.

Za ľudí / Andrej Kiska

Kiska potvrdil autenticitu komunikácie s premiérom, ten ju označil za divadlo

26.02.2020 19:36

Komunikácia súvisí s prípadom údajného vydierania Kisku Ficom pri voľbe ústavných sudcov.

Guľka / Projektil /

Extrémisti z Gruppe S údajne plánovali útoky na politikov Zelených

26.02.2020 17:56

Okrem predsedu Zelených Habecka a predsedu frakcie Zelených Hofreitera skupina pravdepodobne súbežne plánovala útoky na viacero mešít v Nemecku.

zeleznik52

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 49605x
Priemerná čítanosť článkov: 1984x

Autor blogu

Kategórie