Založ si blog

Keď nevojak sústavne s kýmsi a čímsi „bojuje“ a vyhlási vojnu mafii

Je evidentné, že náš premiér Igor trpí pre nenaplnené detské sny. Jedným z nich je aktívne a úspešne bojovať, veď bojovníkom či už veliteľom, ale aj obyčajným vojačikom stavajú pamätníky, píšu o nich romány a natáčajú filmy. Máloktorý chlapec si v mladosti nevyskúšal hry na vojakov, tie skutočné – nie virtuálne hry dnešných „tabletových“ tínedžerov. Veď také knihy ako sú: „Príbeh ozajstného človeka“ alebo „Na západnom fronte nič nové“ či „Zbohom zbraniam“ chytili za srdce nejedného bojachtivého chlapčiska. Chlapec Igor bol síce postrachom detí na sídlisku, v škole v ničom zvlášť nevynikal, no jedno z druhým vydalo, že postúpil na VŠ štúdium manažmentu. V tom období sa mu otvorili obzory aj oči doširoka – hoci v istom americkom filme to bolo naopak (Eyes Wide Shut). Dostal nápad ako zaplniť medzeru na reklamnom trhu, začal podnikať už ako študent a darilo sa mu tak, že zabudol na detské sny a na kadejaké ideály ako napríklad: službu vlasti či poctivé štúdium zobchodoval tak, že si kúpil modrú knižku a diplomovú prácu zadal napísať priateľom. Keď aj dnes po 22 rokoch Igor rád a často „bojuje“ je to slovo, ktorého obsah nikdy skutočne neprecítil a možno preto aj najsamozrejmejšie úsilie je preňho „bojom“, síce dobre to znie, iba hlúpo vyznieva tým, ktorí reálne pričuchli k plnej poľnej, nebodaj museli sa so zbraňou v ruke postaviť nepriateľovi alebo kriminálnikovi.

Bojovať s korupciou a riadiť štát sú dve veci

Ani 10 rokov Igorovi nestačilo na to, aby vybudoval skutočnú politickú stranu. Hnutie OĽaNO stranou nikdy nebolo, nie je a zdá sa, že ani do budúcnosti nebude – veď načo, keď to nikto striktne nevyžaduje! Lenže, kým bolo OĽaNO v opozícii malo to isté dopady na stav parlamentnej demokracie, no situácia sa 29 februára 2020 diametrálne zmenila. OĽaNO s kandidátkou vyšperkovanou „osobnosťami“ z NOVA, KÚ a ZMENY ZDOLA nečakane vyhralo parlamentné voľby, do parlamentu nastúpilo 53 nováčikov, do vlády SR nominovalo 9 ministrov a premiéra! Čoskoro sa ukázala personálna bieda, nedostatok kádrov, neschopnosť kádrovo riešiť Okresné úrady, ignorovanie sľubov obsadzovať posty v štátnej správe konkurzmi. Vo výkone moci sa vláda a parlament dopúšťajú opakovane lapsusov, ktoré majú pôvod v amaterizme väčšiny ministrov a svojráznom  nekoncepčnom riadení vlády premiérom Matovičom. Stále viac do popredia vystupujú osobnostné nedostatky premiéra, ktorý najradšej robí to čo neovláda – komunikuje s verejnosťou! Jeho samoľúbosť a neschopnosť akceptovať aj iné, tobôž kritické názory a postoje ho doviedla do situácie, kedy minulý týždeň vynadal občanom, novinárom a najmä pourážal významné osobnosti. Pol roka vládnutia stačilo na to, že preferencie OĽaNO klesli o štvrtinu a dôveryhodnosť premiéra klesla o tretinu. Usvedčený podvodník môže o boji s korupciou a mafiou rozprávať a vypisovať čo len chce, dôveru stráca každým dňom! Vo verejnosti sa pretriasa otázka, kedy Igor zavesí svoje vyčaptané premiérske topánky na klinec.

Neokrôchané útoky na politických oponentov a kritikov sú jeho bojom o záchranu

Premiér nemá výrokovú imunitu, ani nie je osobitne chránenou zverou, no napriek tomu takmer denne siaha po vyjadreniach, ktoré nemajú miesto v slušnej spoločnosti. Tak si mohli občania, vypočuť alebo prečítať o skorumpovaných vagabundoch Mečiarovi, Ficovi, Pellegrínim, Haščákovi, o bláznovi Bukovskom, o dilinovi Balázsovi, ktorý vraj nemal v 2016 mentálnu výbavu na poslanca OĽaNO! Boj s korupciou prekladá bojom s mafiou. Podľa neho sú všetci mafiáni tí zavretí alebo budú zavretí. Je mu šuma fuk, že osoby obvinené nemôže on súdiť a vynášať nad nimi rozsudky. Za všetky problémy sveta sú zodpovední najmä tí, ktorí ohrozujú vládnutie jeho nesúrodého hnutia, osobitne Fico a Pellegrini mu ležia v bruchu! Obaja sú vraj zodpovední za rozkradnuté Slovensko, vraj dovolili rozkradnúť 30 mld. €. Prečo atakuje s Ficom vždy aj Pellegriniho vysvetľuje vývoj preferencií politických subjektov. Novozaložený HLAS SD už dostihol OĽaNO a čoskoro získa postavenie lídra na politickej scéne. Igor Pellegrinimu vyčíta kadečo, od jamiek na lícach až po podporu zlodejov a mafiánov. Líder HLASU na tieto útoky spravidla nereaguje alebo si len slušne vyprosí skreslené a vymyslené tvrdenia. Expremiér komunikuje s verejnosťou ako skutočný štátnik má komunikovať a to Igora vytáča najviac, lebo on to nevie a ani sa to nikdy nenaučí!

Na obranu expremiéra Pellegriniho

Igorova kritika najčastejšie obsahuje obvinenia z toho že Pellegriniho vláda nepripravila krajinu na pandémiu koronavírusu, že sklady ŠHR boli prázdne avšak schránka predsedu Kičuru bola plná zlatých tehál, že vláda nezanechala žiadny plán boja proti pandémii, no zanechala novej vláde „prázdnu špajzu“.

Pravda je celkom iná! Prvý pacient infikovaný novým koronavírusom na Slovensku bol zistený 6 marca 2020, teda týždeň po voľbách, kedy prostorekí víťazi volieb radili Pellegrinimu iba svietiť a kúriť. Vláda v demisii však konala a veľmi efektívne. Do vymenovania novej vlády (21.3.) jej zostali len dva týždne. Výkony  ministerky vnútra aj premiéra boli excelentné. Zaviedli núdzový stav v zdravotníctve, zaviedli štátnu karanténu aj reguláciu na hraniciach, zatvorili školy atď. Prepad čerstvého premiéra v skladoch ŠHR počas prvého dňa vládnutia bola podarená show a vysvetlenia predsedu ŠHR, že všetky disponibilné prostriedky boli práve  vyskladnené a ďalšie sú objednané, málokto bral vážne. Igor bohorovne oznámil národu, že Kičura je jeho prvý skalp na premiérskom opasku. Nepochopil dodnes, že ŠHR nie sú určené na zásobovania zdravotníctva! Ten pandemický plán nemohol byť stvorený za týždeň! Trvalo mesiace kým vznikol aký taký plán za spoluúčasti Konzília odborníkov, Pandemickej komisie a dvoch Krízových štábov. O prázdnej špajzi môžu hovoriť iba ekonomickí analfabeti – vyznávači poviedky „Mamka Pôstková“. Podstatné je, že rejting SR dovolil predať štátne dlhopisy výhodne a nová vláda to využila tak, že si dovolila navýšiť výdavky ŠR o 8 mld. €. Napriek tomu, vláda siaha alebo avizuje siahnutie na sociálne výhody občanov, prezradí to ŠR na rok 2021.

Voliť či nevoliť? Koho voliť a koho nie!

26.09.2023

Kvantita ide na úkor kvality Oneskorené predčasné voľby sú za dverami, nastal čas pozrieť sa bližšie na kandidujúce subjekty a tak analyzovať kvalitné ponuky aj ponuky nekvalitné, až smiešne. Na Slovensku je v registri politických strán a politických hnutí cez 160 subjektov, z toho je tretina v likvidácii. Do parlamentných volieb 2023 sa zaregistrovalo 25 politických [...]

Oddeľujme pravdu od lží a demagógie

12.09.2023

V predvolebnom období je voličom tlačené do hláv veľa lží. Už je taká doba, že praxou overené pravdy sú často prekričané účelovými klamstvami a potom nečudo, že časť občanov – potencionálnych voličov stráca orientáciu a ako sa hovorí sadnú na lep tárajom a gágajom. Kto všetko sa zúčastňuje predvolebného diskurzu? Nielen politici vrátane kandidátov, ale [...]

Grafy ako zákerná zbraň v predvolebnom zápase

09.08.2023

Grafické zobrazenie množstva parametrov je isteže zrozumiteľnejšie ako prezentovanie samotných číselných hodnôt. Využíva sa často pri prezentáciách a to na najrôznejšie účely. Argumentácia s pomocou grafického zobrazenia hodnôt prostredníctvom stĺpcových alebo kruhových grafov sa využíva aj v TV diskusiách politikov. Kritici tejto metódy si osvojili heslo: „Z [...]

Detská fakultná nemocnica Košice

Situácia v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach je alarmujúca, dôvodom je žltačka

04.10.2023 14:54

Nemocnica nemá kam umiestniť pacientov s inými diagnózami.

útočná puška samopal m4a1 karabína zbraň vojak americký usa

Slovensko nakúpi americké útočné pušky. Nahradia samopal vzor 58

04.10.2023 14:05

Ambíciou je zabezpečiť pre OS SR 24 777 útočných pušiek kalibru 5,56 milimetra s príslušenstvom.

Fico, Musk, Trump

Fico, Musk či Trump. Teší sa už Putin, že sa podpora Západu pre Ukrajinu oslabí?

04.10.2023 14:00

Slovensko sa po voľbách v denníku Financial Times zaradilo k Spojeným štátom. V USA si noviny všímajú dianie v Kongrese a na Slovensku výhru Roberta Fica.

boris kollár

Kollár k akcii NAKA: Smiešny policajný cirkus. Na piatich autách po pár faktúr, ktoré už dávno majú

04.10.2023 13:53

Podľa šéfa Sme rodina ide iba o pokus prekryť nezvládnutú situáciu s migrantmi na hraniciach.