Založ si blog

Keď egocentrický narcis získa moc, má tendenciu stať sa megalomanom

Vari niet takého dňa, aby občanov SR nečakalo nejaké prekvapenie z úst alebo smartphone premiéra Matoviča. O osobnostných špecifikách Igora sa už toho popísalo a pohovorilo neúrekom, nezdá sa, že by si z toho robil ťažkú hlavu. Tvrdohlavo pokračuje v metódach komunikácie, ktoré nemajú v širokom okolí páru. Čo len postváral za posledný týždeň a ešte nie je koniec, iba sa rozbieha. Megalomanské chúťky ho vedú v snahe dosiahnuť prvenstvo európske, ba svetové a stať sa uznávaným bojovníkom s vírusovou hnusobou! Na to, aby to dosiahol chce otestovať celý národ, ba aj cudzincov, ktorí pobývajú na Slovensku.

Malá rekapitulácia lapsusov a toxickej komunikácie

Podpredsedu vlády Sulíka znosil pod čiernu zem za to, že už po 135 minútach opustil nedeľné rokovanie krízového štábu s odôvodnením, že zásadne nesúhlasí s uzatvorením reštaurácií a športovísk bez relevantných dát, iba na základe dohadov a tliachanie počúvať nemusí. Vypovedal mu priateľstvo a vyzval členov SaS, aby si zvolili lepšieho predsedu. Za trest nevzal do Bruselu štátneho tajomníka Klusa za SaS.

Vláda vyhlásila núdzový stav na 45 dní aj so zákazom zhromažďovania, uzatvorením barov a reštaurácií, zákazom hromadných podujatí a povolila hrať prvoligové stretnutia v 5. športoch bez divákov. Od 15.októbra platia aj prísnejšie opatrenia pre jednotlivcov a fungujúce prevádzky v obchode a službách.

Na summite EÚ si náš premiér ušil z ostudy kabát. Vstupný príhovor vonkoncom nezvládol, v polovici  sa zastavil a nevedel ako pokračovať, jeho snahe vysvetliť kameramanom, že chce ísť odznovu v lámanej angličtine porozumela len prítomná Slovenka a video z jeho koktaním obletelo médiá široko ďaleko.

Počty denne pozitívne testovaných zatiaľ rástli až dosiahli dvojtisícovú hladinu, počty hospitalizovaných presiahli 600 a v počte úmrtí sa blížime k stovke. Na Orave a Zamagurí sú vraj ohniská nákazy a kapacity nemocníc sú vyčerpané, začína proces reprofilizácie lôžkových oddelení nemocníc! Na ďalších pacientov s Covid 19 musíme byť pripravení, riešenie aj oveľa fatálnejšie diagnózy sa odkladajú na potom!

Dramatické komentovanie postupu pandémie nabralo na obrátkach, vraj ideme po českej ceste, vraj ak chceme odbočiť z diaľnice do pekla, nesmieme minúť odbočku, ktorá sa volá plošné pretestovanie celej populácie a dozvedáme sa v sobotnej premiérovej TB nazvanej „Priznanie“ veľké trojtýždňové tajomstvo, že zmluvy na dodávku 13 miliónov antigénových testov sú už podpísané a testovanie sa uskutoční do dvoch týždňov pod velením armády! Knieža Igor si podmienil súhlas koaličných partnerov s touto operáciou pod  hrozbou svojej demisie. V nedeľu 18 októbra mimoriadne rokovala vláda a všetko mu odobrila – až na formu sankcií pre tých, ktorí testovanie odmietnu. To však Igorovi nebráni opakovane šíriť vyhrážky, ba aj osočenie p. prezidentky sa mu rátalo! Najnovšia vyhrážka odporcom znie, že tí ktorí nebudú môcť preukázať doklad o testovaní – budú povinní podrobiť sa 10 dňovej domácej karanténe!!!

Záverom trochu konšpiračnej teórie

Uvádzané denné počty infikovaných nie sú objektívny parameter. Ako som sa dočítal v inom blogu, bude pravdou to, že každý pozitívne testovaný absolvuje spravidla až tri testy s výsledkom pozitívny, kým sa akože vylieči a štvrtý test mu ukáže výsledok negatívny. Reálne sú počty hospitalizovaných, počty liečených na JIS resp. počty pacientov vyžadujúcich podporu pľúcnym ventilátorom a to sú čísla diametrálne iné, nižšie!

Jedinečná operácia prirovnaná k vylodeniu v Normandii má zásadný nedostatok v použitých antigénnych testoch. Tie sú síce lacné a ich vyhodnotenie nevyžaduje laboratórium, ale ich citlivosť na prítomnosť vírusov COVID19 je úzkopásmová. Testy v rôznych krajinách ukázali, že správne boli identifikovaní nositelia vírusu v rozptyle 47 – 97%. Na plošné testovanie sa antigénne testy nehodia, ale užitočné sú pri použití na hraniciach, v podnikoch, ústavoch, všade tam kde nie je problém testovanie opakovať aj viackrát po sebe. Plošné testovanie, ktoré chystá Slovensko tak neprinesie žiadny svetoborný výsledok, ani pri účasti nad 95% povinných, o ktorej sníva hlavný šaman Igor Matovič.

Osobné lapsusy a zlyhania môže Igor prekryť iba skutočným tromfom, esom alebo rovno žolíkom a on sa stane rytierom bez bázne a hany, zachráni ľud pred pandémiou a získa obdiv doma aj v zahraničí. Keď celá bombastická akcia skončí fiaskom, potom obviní všetkých naokolo a ako nepochopený martýr podá demisiu!

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté

24.11.2020

Internetové ankety nie sú voľby, ale masívne prieskumy verejnej mienky Pred voľbami 2020 prišiel Igor Matovič s geniálnym nápadom, spustil internetovú anketu, na ktorej bolo možné „hlasovať“ o 11 opatreniach, ktoré po „schválení“ až 67 tisícami občanov boli zapracované do PVV novej vlády. Že niektoré opatrenia sú nevykonateľné nevadilo, podstata bola v tom, [...]

Nepresné vstupné údaje ani presné matematické operácie neopravia, taká je štatistika

16.11.2020

Štatistické údaje o šírení pandémie slúžia na rozhodovanie o opatreniach, ktoré majú obmedzovať a v najlepšom prípade dosiahnuť stav na začiatku jej výskytu na Slovensku. Prvý pacient zasiahnutý COVID 19 bol zistený 6 marca t. r. v Malackách. Ochorel otec rodiny po návšteve syna z Rakúska. Odvtedy sa na ÚVZ a na MZ SR zaznamenávajú údaje o počte testovaných [...]

Televízni „Chválenkári“ sú popri našich vládnych obyčajní chudáci

10.11.2020

Pre pamätníkov na pripomenutie aj pre mladších ako 50 na vysvetlenie Kedysi dávno po roku 1969 sa diváci ČST zabávali na 40 minútovom TV filme „Chválenkári“ vysielanom po epizódach, réžiu mal Martin Ťapák. Skupina popredných hercov rozprávala neuveriteľné príbehy: napríklad o tom, ako vojaci pochodovali cez rieku PIJAVA a nabodnutých talianov stierali dvomi prstami z [...]

heiko maas

Maas: Americkí vojaci sú v Nemecku vítaní, prispievajú k bezpečnosti Európy

04.12.2020 23:19

Nemecký minister zahraničných vecí v piatok privítal návrh rozpočtového zákona amerického ministerstva obrany.

krajčí mikas

Situácia na Slovensku sa zhoršuje, Krajčí semafor predstaví po doplnení

04.12.2020 19:12, aktualizované: 20:24

Poukázal na to, že ak by sa Slovensko riadilo novým semaforom, v piatich regiónoch by podľa návrhu mal byť tvrdý tzv. lockdown.

Rúško

Upozornenie na rúško vyprovokovalo muža k bitke

04.12.2020 18:20

Kým cestujúci čakal v Nitre na autobus, dovolil si upozorniť dvoch mladších mužov, aby si nasadili rúška. Jeden z nich naňho zaútočil. Kopancom mieril rovno na hlavu.

Poland EU Budget

Z Orbána ešte nie je visegrádska jednotka

04.12.2020 18:03

Medzi dvoma krajinami V4, ktoré na rozdiel od Slovenska a Česka blokujú prijatie rozpočtu a krízového koronavírusového fondu EÚ, sa objavil prvý nesúlad.